Reklama

Wiecie jak tworzy się „miejską biżuterię”? Jak zaprojektować przyjazną środowisku przestrzeń do pracy czy mieszkania? Na te pytania i wiele innych będzie można znaleźć odpowiedź przychodząc w niedzielę (6 lipca) na Piknik Ekologiczny w Rzeszowie.

Piknik Ekologiczny rozpoczyna wakacyjny cykl niedzielnych imprez plenerowych pod nazwą Muzealny Wehikuł Czasu. Organizują go Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Wydział Biologiczno-Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego i Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej.

Piknik jest imprezą otwartą dla wszystkich. W niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób każdy zainteresowany tematyką ekologiczną może poszerzyć swoją wiedzę z tego zakresu, zdobyć praktyczne umiejętności w rozpoznawaniu zagrożeń dla środowiska oraz zrozumieć i poznać różne zjawiska fizyko-chemiczne oraz biologiczne zachodzące w świecie przyrody.

Zwiedzający poprzez zabawę i doświadczenia będą mili szanse zapoznać się ze sposobami przyjaznego środowisku projektowania przestrzeni do pracy i mieszkania. Zobaczą, jak nowoczesne technologie zastosowane w domu pozwalają na oszczędzanie energii elektrycznej czy cieplnej a przez to oszczędzanie sporych kwot w budżecie domowym.

Na pikniku zaprezentują się gospodarstwa i zakłady produkujące zdrową żywość, którą będzie można degustować oraz zakupić. Dla najmłodszych uczestników nie zabraknie konkursów wraz z nagrodami, zabaw i gier, warsztatów.

– W klimacie pikniku familijnego, pragniemy zintegrować całe rodziny, mieszkańców Rzeszowa wokół niezwykle istotnego dla nas wszystkich tematu, jakim jest ekologia. Dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, podczas którego nikt nie będzie mógł się nudzić – zapowiada Muzeum Okręgowe w Rzeszowie.

Piknik Ekologiczny odbędzie się w niedzielę (6 lipca) w Muzeum Okręgowym przy ul. 3 Maja 19. Początek o godz. 12:00. Piknik potrwa sześć godzin. Wstęp wolny.

Piknik odbywa się w ramach akcji edukacyjnej pt. „Ogród pomiędzy naturą a kulturą” realizowanej przy finansowym wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.