Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza na wystawę „Śladami Wilka i Zająca” prezentującą historię, twórców i bohaterów najpopularniejszej radzieckiej animacji dla dzieci.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć wiele interesujących eksponatów związanych z „Wilkiem i Zającem”, m.in. kultową, radziecką grę elektroniczną tzw. „jajeczka”, zestaw sztućców, papierośnicę, filmy 8mm, figurki, wydawnictwa książkowe, karty pocztowe, gry, figurki, przypinki, proporczyki, a nawet zabawkowy pojazd wojskowy z wyrzutnią rakiet.

Wystawa zostanie otwarta 17 stycznia i będzie ją można oglądać do 16 marca. Ten termin nie bez powodu został wybrany  na początek roku. Tytułowi bohaterowie zadebiutowali bowiem na szklanym ekranie 1 stycznia 1969 roku w odcinku pod tytułem „W mieście i na plaży”. Twórcą postaci oraz reżyserem serialu był Wiaczesław Kotionoczkin.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Serialowy Wilk mówił głosem Anatolija Papanowa, Zającowi zaś głosu użyczyła Klara Rumianowa, znana także z radzieckiej animacji pt. „Kiwaczek”. Do 1986 roku wyprodukowano 16 dziesięciominutowych odcinków. Kolejne dwa nakręcono w 1993 i 1995 roku, w oparciu o archiwalny zapis głosu Anatolija Papanowa. 19 odcinek „W Kurorcie” z 2000 roku, po śmierci twórcy wyreżyserował jego syn Aleksiej Kotionoczkin.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama