Reklama

Niedzielny piknik policyjny w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie otworzył tegoroczne Święto Policji na Podkarpaciu. Można było zobaczyć m.in., jak funkcjonariusze zbierają ślady na miejscu przestępstwa.

Na dziedzińcu muzeum pojawiły się policyjne konie i psy.  Można było sprawdzić, jak reaguje kierowca pod wpływem alkoholu, wziąć udział w konkursach wiedzy o przepisach ruchu drogowego, obejrzeć policyjny radiowóz i motocykl.

Eksperci Laboratorium Kryminalistycznego demonstrowali m.in., jak powstaje portret pamięciowy, jak zdejmuje się odciski palców. Policjanci oddział prewencji pokazywali sprzęt używany w działaniach przywracających porządek. Można było przymierzyć policyjne uniformy.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Antyterroryści prezentowali robota pirotechnicznego. Można było także odwiedzić stoisko, przy którym pracownicy wydziału kadr i szkolenia tłumaczyli, co trzeba zrobić, by wstąpić w szeregi policji.

Piknikowi towarzyszyła wystawa odznak i emblematów policyjnych z całego świata oraz wystawa prac laureatów konkursów plastycznych „Bezpieczne Wakacje”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama