Orkiestra Narodowego Ukraińskiego Dramatycznego Teatru we Lwowie zagra w piątek (24 stycznia) o godz. 19 w Filharmonii Podkarpackiej. Muzyków poprowadzi doktor filozofii i dyrygent – Bogdan Moczurad.

Orkiestra Narodowego Ukraińskiego Dramatycznego Teatru im. M. Zańkowieckiej uchodzi za jeden z najlepszych teatralnych zespołów muzycznych na Ukrainie. Jej trzon stanowi dwudziestu czterech muzyków, absolwentów Lwowskiej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki.

Działalność zespołu przejawia się w dwóch sferach. Pierwsza – to akompaniament do różnorodnych spektakli muzycznych, druga – to wykonywanie muzyki w różnych stylach muzycznych: utwory światowej i ukraińskiej klasyki, perły muzyki ludowej (ukraińskiej, polskiej, bałkańskiej, cygańskiej, latynoamerykańskiej i innych), przeboje muzyki popularnej oraz kompozycje jazzowe.

Orkiestra współpracuje z wieloma znanymi muzykami z Ukrainy. Z bardzo dobrym przyjęciem spotkał się koncert „Otworzyło się życie”, wykonany wspólnie z najlepszymi niewidomymi muzykami Ukrainy. W 2009 roku zespół został laureatem Grand Prix II Międzynarodowego Festiwalu „Podlaska oktawa kultur” (Białystok), w 2010 – VI Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Plai Natal” (Moldowa), w 2011 – IV Międzynarodowego Festiwalu „Podlaska oktawa kultur” (Białystok). Orkiestra nagrała 7 płyt CD.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W programie m. in.:

J. Offenbach – Walc
J. Strauss – Polka „Kamelia”
P. McCartney – Stars in your eyes
K. Welaskes – Besame mucho
Hej, sokoły
Oj,tam za Dunajem
K. Welaskes – Besame mucho
P. Mauriat – Let it by

Cena biletu: normalny – 30 zł, ulgowy – 20 zł

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama