Reklama

Bardzo dobra wiadomość dla fanów zespołu Queen. 5 grudnia w Rzeszowie ponownie będzie można zobaczyć projekt „Queen Symfonicznie”. Sprzedaż biletów już ruszyła. Koncertowi patronuje Rzeszów News.

[Not a valid template]

 

Koncert, który w ub. r. odbył się 8 marca w Filharmonii Podkarpackiej, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie bilety zostały wyprzedane. „Queen Symfonicznie” powraca do Rzeszowa. I tym razem koncert odbędzie się w filharmonii. Początek o godz. 19:00.

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers już od trzech lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy.

„Queen Symfonicznie” to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 50 dotychczasowych koncertach pojawiło się blisko 40 tys. widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca.

„We Are The Champions”

Projekt „Queen Symfonicznie” to dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen.

Finał występu uświetnia także występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. W tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi lub Sebastian Machalski, aktor m.in. Teatru Capitol we Wrocławiu. Zaśpiewa utwory „We Will Rock You”, „We Are The Champions” oraz „I Want To Break Free”.

Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in. „Bicycle Race”, „Another One Bites The Dust” oraz wyjątkową kompozycję „Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Piotr Wieczorek.

Istne show

W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 r. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 99 i 109 zł dostępne są w sieciach Ticketpro, Biletomat, Empik, Media Markt, Saturn w Trasie Podziemnej (Rynek 26), Thorn & Emm (Cicha 4) oraz w kasie Filharmonii.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama