Zdjęcie: Materiały artysty
Reklama

Stanisław Soyka we wtorek (8 października) zagra w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, gdzie będzie promował  swój nowy album “Muzyka i słowa”.

Po 15 latach przerwy Stanisław Soyka nagrał w pełni autorską płytę pt. “Muzyka i słowa”. Do takiego kroku skłonili go fani, którzy coraz częściej pytali, kiedy nagra płytę ze swoimi piosenkami, kiedy wyda płytę autorską?

– Pomyślałem więc, że najwidoczniej jest w moich tekstach coś, co sprawia, że są one potrzebne ludziom. Zacząłem myśleć o powrocie do pisania i oto jest. Płyta do myślenia, do słuchania, do śpiewania – wyjaśnia Stanisław Soyka. 

“Muzyka i słowa” to mieszanka folku, rythm’u, bluesa, reggae i ballady. Piosenki, pomimo różnorodności stylistycznej, są prostolinijne, prawdziwe i szczere. To muzyczne wyznanie bez podrasowania. Na płycie znajdują się utwory takie jak “Polonez” czy “Tango”, w których odnajdziemy cała amplitudę uczuć: miłość, zazdrość, ciepło, zimno, gorąco…

Jest też pieśń o miłości do Warszawy „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna, niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców: “Mamulu, Tatulu”.

Artysta na nagranym krążku pokazuje piękno świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego Soykę. – Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie – wyjaśnia Stanisław Soyka. 

Soyka swój najnowszy krążek będzie promował podczas jesiennej trasy koncertowej, którą 8 października zainauguruje w Rzeszowie. Artyście podczas koncertów będzie towarzyszył zespół w składzie: Tomasz Jaśkiewicz – gitara elektryczna, Antoni Gralak – trąbka, Przemek Greger – gitara elektryczna, Marcin Lamch – gitara basowa, Kuba Sojka – perkusja i śpiew, Zbigniew Uhuru Brysiak – perkusja, Aleksander Korecki – saksofon.

Koncert Soyki, który potrwa 1,5 godziny, odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 20:00. Bilety w cenie: 69 zł, 99 zł, 129 zł można kupić na www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl oraz w sklepach sieci Empik i Media Markt.

Mamy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na koncert. Aby je zdobyć, wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: jaki tytuł nosi płyta, która została powstała pod wpływem twórczości wybitnego dramatopisarza Wilama Szekspira?

Na prawidłowe odpowiedzi czekaliśmy do poniedziałku (7 października) do godz. 18:00. 

Prawidłowa odpowiedź to: “Sonety. Shakespeare”. Zaproszenia otrzymują: Justyna Blacha, Agata Bielak. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

 
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: