Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

„Muzyka w Plakacie” to wystawa, którą jej twórcy zadedykowali legendarnej grupie bluesowej –  Breakout. Od środy prace można oglądać w Estradzie Rzeszowskiej.

Liderem Breakout był śp. Tadeusz Nalepa, pochodzący z podrzeszowskiej miejscowości Zgłobień.

„Muzyka w Plakacie” to wystawa, w której muzyka legendarnej formacji bluesowej gra z plakatowych obrazów. Jej twórcami są Adelina Gde i Jacek Woźniak.

Ten duet jest niesamowity. Ona – młoda artystka o sporym, znaczącym dorobku. Pracuje w Rosji, Kazachstanie, Włoszech i Francji. Jej prace – serie plakatów, ilustracje książkowe, projekty – spotykają się z dużym zainteresowaniem zwłaszcza w kraju Napoleona.

On – jest polskim rysownikiem i malarzem, twórcą serii plakatów dla Rady Europy, festiwali jazzowych i teatrów. Oprócz Manu Chao, na stałe współpracuje także z jazzmanem Archiem Sheppem i Ramonem Lopezem. Woźniak pracuje w tygodniku satyrycznym “Le Canard enchaine”, ilustruje teksty do “Le Monde” i “Le NOuvel Observateur”. W latach 70. rysował dla „Polityki” i „Szpilek”. W Paryżu mieszka od 1982r.

Adelina Gde i Jacek Woźniak tworzą również obrazy na cztery ręce. Wernisaż tej niezwykłej, grającej oczyma naszej duszy, wystawy odbędzie się Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska) w środę o godz. 18:00.

Plakatowe dzieło z  motywem Breakout będzie można podziwiać do 5 grudnia. Wstęp na wystawę bezpłatny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: