Zdjęcie: Youtube.com / Marcin Fiedor

Dzisiaj (9 lutego) w Domu Kultury w Kielanówce odbędzie się koncert charytatywny dla 6-letniego Filipka Fiedora, chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. 

Koncert rozpocznie się o godz. 16:30. Na scenie wystąpią artyści związani z Podkarpaciem: Magda Smoła, Mariola Niziołek, Marcela Bieniarz, Martyna Malawska Baran, Natalia Szott, Dominika Kindrat, Sabina Kurek, Sabina Trombars, Patrycja Ziomek. Zagrają i zaśpiewają także uczniowie rzeszowskich szkół muzycznych: Yamaha oraz Fortepiano.

Wejściówki na koncert sprzedawane będą po 10 zł w Domu Kultury w Kielanówce. – Proponujemy cenę 10 zł, ale to od Was zależy, ile wrzucicie do puszek – pamiętajcie, cel jest szczytny – wyjaśniają organizatory koncertu „Muzykujemy dla Filipa”. 

Przed koncertem będzie można zakupić również drobne słodycze oraz prace Viali Błażej – obrazy, breloki, czy magnezy. Tydzień po koncercie od 14 lutego do 16 lutego pizzeria Lody Wuja Mariana & Pizza Kielanówka od każdej sprzedanej pizzy przekaże Filipowi 10 zł. 

6-letni Filip Fiedor to mieszkaniec Rzeszowa. Na początku marca  2019 r. trafił do szpitala z rozpoznaniem ostrej białaczki limfoblastycznej. Miesiąc wcześniej Filip przeszedł operację usunięcia wyrostka. Wykonane badania histopatologiczne nie wykazały zmian nowotworowych, jedynie ostry stan zapalny wyrostka.

Pomimo to chłopczyk nie mógł dojść do siebie po operacji, był bardzo osłabiony, zaczął się intensywnie pocić. Wykonane rutynowe badania pozwoliły postawić diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna typu B.

Filip jest jedynakiem, który uwielbia aktywnie spędzać czas: lubi jazdę na rowerze, grę w tenisa i piłkę nożną, jazdę na nartach i deskorolce. Lubi również grać w szachy i warcaby. Jak każdy chłopiec w jego wieku tworzy najwymyślniejsze budowle z klocków lego. Jego pasją jest kosmos, formuła 1 i szybkie samochody wyścigowe.

Leczenie, które przechodzi chłopczyk, jest ciężkie i bardzo kosztowne. Chłopiec potrzebuje również intensywnej rehabilitacji. To bardzo trudny czas dla niego i jego bliskich. W związku z tym powstał pomysł, by zorganizować karnawałowy koncert charytatywny „Muzykujemy dla Filipa”. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama