Zdjęcie: Youtube.com / Marcin Fiedor

Dzisiaj (9 lutego) w Domu Kultury w Kielanówce odbędzie się koncert charytatywny dla 6-letniego Filipka Fiedora, chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. 

Koncert rozpocznie się o godz. 16:30. Na scenie wystąpią artyści związani z Podkarpaciem: Magda Smoła, Mariola Niziołek, Marcela Bieniarz, Martyna Malawska Baran, Natalia Szott, Dominika Kindrat, Sabina Kurek, Sabina Trombars, Patrycja Ziomek. Zagrają i zaśpiewają także uczniowie rzeszowskich szkół muzycznych: Yamaha oraz Fortepiano.

Wejściówki na koncert sprzedawane będą po 10 zł w Domu Kultury w Kielanówce. – Proponujemy cenę 10 zł, ale to od Was zależy, ile wrzucicie do puszek – pamiętajcie, cel jest szczytny – wyjaśniają organizatory koncertu „Muzykujemy dla Filipa”. 

Przed koncertem będzie można zakupić również drobne słodycze oraz prace Viali Błażej – obrazy, breloki, czy magnezy. Tydzień po koncercie od 14 lutego do 16 lutego pizzeria Lody Wuja Mariana & Pizza Kielanówka od każdej sprzedanej pizzy przekaże Filipowi 10 zł. 

6-letni Filip Fiedor to mieszkaniec Rzeszowa. Na początku marca  2019 r. trafił do szpitala z rozpoznaniem ostrej białaczki limfoblastycznej. Miesiąc wcześniej Filip przeszedł operację usunięcia wyrostka. Wykonane badania histopatologiczne nie wykazały zmian nowotworowych, jedynie ostry stan zapalny wyrostka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pomimo to chłopczyk nie mógł dojść do siebie po operacji, był bardzo osłabiony, zaczął się intensywnie pocić. Wykonane rutynowe badania pozwoliły postawić diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna typu B.

Filip jest jedynakiem, który uwielbia aktywnie spędzać czas: lubi jazdę na rowerze, grę w tenisa i piłkę nożną, jazdę na nartach i deskorolce. Lubi również grać w szachy i warcaby. Jak każdy chłopiec w jego wieku tworzy najwymyślniejsze budowle z klocków lego. Jego pasją jest kosmos, formuła 1 i szybkie samochody wyścigowe.

Leczenie, które przechodzi chłopczyk, jest ciężkie i bardzo kosztowne. Chłopiec potrzebuje również intensywnej rehabilitacji. To bardzo trudny czas dla niego i jego bliskich. W związku z tym powstał pomysł, by zorganizować karnawałowy koncert charytatywny „Muzykujemy dla Filipa”. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama