Reklama

Na koncert w Rzeszowie dwóch islandzkich songwriterek – Myrry Rós i Elín Ey – zapraszają Estrada Rzeszowska, Teatr Maska i Polskie Radio Rzeszów. Rós wystąpi w Rzeszowie już po raz drugi.

Recenzenci muzyki islandzkiej piszą, że „słuchanie Myrry Rós to jak wziąć gorącą kąpiel w zimową noc”, a „Myrra Rós potrafi opowiadać o życiu poprzez prawdziwe emocje przekazywane za pomocą swoich utworów”.

Myrra w październiku 2013 r. wystąpiła w Rzeszowie w restauracji Loft. To był pierwszy w mieście koncert islandzki.

Myrra Rós jest jednym z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku i najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji.

Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie. Islandzcy artyści, przyjaciele Myrry, wróżą jej dużą karierę i często goszczą na scenie podczas jej występów. Idealna muzyka dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord, Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliany Torrini.

Elín Ey to z kolei utalentowana singer-songwriterka z Islandii, córka dobrze znanych na Islandii muzyków. Jej występy na żywo jedynie z gitarą potrafią oczarować i bez problemu zjednać artystce nowych fanów jej ciepłego wspaniałego głosu.

Elín Ey swoją debiutancką płytę „See you in Dreamland” wydała w 2008 roku. Od tamtej pory sporo koncertowała, a także współpracowała z muzykami z kraju i z zagranicy, zarówno z Ameryki jak i Europy.

Koncert islandzkich wokalistek odbędzie się 11 października w Teatrze Maska. Początek o godz. 19:00. Bilety w cenie 10 zł na platformie Ekobilet można kupować TUTAJ. Koncert będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia Rzeszów w audycji „Dźwiękosfera”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: