Zdjęcie: Pixabay

Do 12 lat więzienia grozi 29-letniemu Krzysztofowi N., mieszkańcowi podrzeszowskiej gminy Trzebownisko, który jest podejrzany o dokonanie rozboju na 45-letnim myśliwym. Sprawca w czwartek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 4 lipca br. w nocy w miejscowości Trzeboś na terenie gminy Sokołów Małopolski. 45-letni myśliwy był wtedy na polowaniu w lesie. W pewnym momencie został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę.

– Myśliwy otrzymał kilka ciosów w twarz i głowę. Był również bity, gdy już leżał na ziemi. Sprawca zabrał myśliwemu 9 sztuk amunicji do sztucera, lornetkę oraz pastorał na broń i czapkę. Wartość strat oszacowano na ok. 2,5 tys. zł. Napastnik groził także pokrzywdzonemu pozbawieniem życia – mówi Dominik Miś, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Po ponad trzech miesiącach od zdarzenia, policjantom udało się namierzyć sprawcę, którym okazał się 29-letni Krzysztof N., mieszkaniec gminy Trzebownisko. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie mężczyzny. Znaleźli w nim skradzioną myśliwemu lornetkę, a także broń myśliwską oraz 14 sztuk amunicji do broni. Mężczyzna nie miał na to pozwolenia.

– 29-latek przyznał się do rozboju. Złożył obszerne wyjaśnienia, ale twierdzi również, że sam został zaatakowany przez myśliwego. Podejrzanemu przedstawiliśmy jeszcze zarzuty uszkodzenia ciała i nielegalnego posiadani broni i amunicji – dodaje prokurator Miś.

Advertisement

Krzysztof N. ponadto przyznał się do nielegalnego kłusownictwa, wcześniej zabił kilka zwierząt. – Będziemy ustalać, kiedy i gdzie do tego doszło – słyszymy w prokuraturze.

Krzysztof N. na wniosek prokuratury w czwartek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama