Specjalny zwornik kopuły został zamontowany na części wystawienniczej budowanego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Użyty został do tego 500-tonowy dźwig.

[Not a valid template]

 

Zwornik kopuły jest kluczowym elementem całej konstrukcji CWK, do której zamocowane zostaną dźwigary. Zwornik został wciągnięty na wcześniej przygotowaną konstrukcję wsporczą.

– Do zwornika będą się promieniście schodzić stalowe dźwigary tworzące konstrukcję dachu – mówi Jacek Pięta, prezes Best Construction, jeden z dwóch, obok Karpat Bud, które budują Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w pobliżu lotniska w Jasionce.

Zwornik został zamontowany przy użyciu 500-tonowego dźwigu, którego wysokość robocza sięga 86 m.

CWK w Jasionce ma mieć powierzchnię ponad 27 tys. m². Część kongresowa przypomina bryłę odwróconego stożka. Mają się w niej znaleźć m.in. dwie sale konferencyjne, restauracja z zapleczem kuchennym, sala bankietowa i kongresowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W części wystawienniczej ma być przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7,5 tys. m².

CWK ma być miejscem, w którym odbywałyby się międzynarodowe konferencje. W założeniu powstanie w nim „Centrum Nauki – Łukasiewicz”, czyli interaktywny, multimedialny ośrodek naukowo-edukacyjny, a także biura United Nations Global Compact, którego specjalizacją mają być działania związane z przygotowaniem i realizacją Strategii Karpackiej.

CWK ma być magnesem do ściągania inwestorów, bo jest ulokowane w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Plan zakłada, że budowa Centrum zakończy się w grudniu br. Inwestycja kosztuje 135 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama