Fot. Pracownia PAI Michalski. Tak będzie wyglądało laboratorium powstające na terenie PNT "Rzeszów-Dworzysko”

Spółka Netrix wybuduje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów – Dworzysko” nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe. Zajmie się ono usprawnianiem automatyzacji produkcji w oparciu o sztuczną inteligencję.

Netrix działa w branży komunikacyjno-informatycznej od 2002 roku, współpracuje z takimi firmami jak Microsoft, MicroStrategy, WebCon czy Comarch. W strefie ekonomicznej „Rzeszów-Dworzysko” zainwestuje ponad 8,3 mln zł. 

O wyborze „Dworzyska” na budowę centrum zadecydowała dogodna lokalizacja strefy, pełne uzbrojenie terenu w infrastrukturę techniczną, ulgi i preferencje podatkowe oraz najkorzystniejsze warunki do prowadzenia biznesu.

– Bardzo nasz cieszy że PNT „Rzeszów –Dworzysko” stanie się miejscem, w którym będą prowadzone prace badawcze z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Duża liczba firm z wielu branż przemysłowych świadczy o tym, że idea stworzenia Parku była „strzałem w dziesiątkę” – mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski. 

Netrix prowadzi prace badawcze z zakresu tomografii impedancyjnej i pojemnościowej, układów sterowania, systemów analizy obrazów, systemów ICT. Spółka współpracuje też z jednostkami naukowymi, projektuje układy elektroniczne oraz organizuje cykliczne seminaria naukowe.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Netrix stworzy w „Dworzysku” centrum innowacyjnych technologii tomograficznych i inteligentnych systemów rozproszonych. Gromadzone tam informacje będą wykorzystane do opracowania silników analitycznych i algorytmów sztucznej inteligencji w celu automatycznego wykrywania nadciągających awarii.

Nowe laboratorium będzie umożliwiało nie tylko analizę i optymalizację procesów produkcyjnych, ale również tworzenie ich cyfrowych odpowiedników. Dane z wielu sensorów pomiarowych (w tym tomograficznych) mogą być agregowane, analizowane w czasie rzeczywistym, jak również w przystępnej formie wizualizowane.

Budowa centrum ma się rozpocząć w kwietniu 2020 roku, zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień 2022 roku. W centrum mają pracować 24 osoby. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama