Od najbliższego wtorku (17 listopada) w terminalu lotniska w Jasionce będzie można oglądać zdjęcia samolotów, które w tym roku lądowały w podrzeszowskim porcie. Autorami zdjęć są członkowie „EPRZ Spotting Team”.

– Tematyką wystawy są samoloty, które w ostatnim czasie odwiedziły lotnisko w Jasionce, głownie takie, które nie latają regularnie, ale nie tylko. Będzie można zobaczyć zdjęcia wykonane przez pięciu spotterów z naszego stowarzyszenia. To głównie zdjęcia wykonane w tym roku – mówi Tomasz Kuśnierz z „EPRz Spotting Team”, autor kilku zdjęć.

Oprócz Tomasza Kuśnierza, swoje zdjęcia zaprezentują także: Andrzej Malinowski, Dominik Stefan, Bartłomiej Rachfał i Michał Gruba. Na wystawie będzie można zobaczyć 12 fotografii, na których prezentowane będą duże maszyny, np. Boeing 747 czy IŁ 76.

Zdjęcia będzie można oglądać od 17 listopada do 3 grudnia w terminalu lotniska w Jasionce. To druga wystawa spotterów w podrzeszowskim porcie. Pierwsza odbyła się w grudniu 2013 r.

„EPRZ Spotting Team” to grupa miłośników lotnictwa, która powstała pod koniec 2012 r. Aktualnie należy do niej 11 osób. Ich hobby to planespotting, czyli fotografowanie samolotów, również tych przelatujących na wysokości przelotowej (rnav spotting).

Advertisement

– Fotografujemy głownie samoloty latające do Jasionki, ale nasi spotterzy odwiedzają również największe europejskie lotniska jak Heathrow w Londynie – twierdzi Tomasz Kuśnierz.

Spotterzy swoje zdjęcia publikują na profilu facebookowym, stronie eprzspottingteam.pl oraz na najpopularniejszych galeriach lotniczych na świecie, takich jak airliners.net czy jetphotos.net. Na co dzień spotterzy z „EPRZ Spotting Team” uczą się w technikum, studiują, a także pracują.

Wystawa zdjęć, którą będzie można oglądać od wtorku, organizowana jest we współpracy z lotniskiem w Jasionce oraz Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym RSF.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama