Zdjęcie: Pixabay

Równoważnia, trampolina, zestaw do ulicznego treningu – to część wyposażenia nowego placu zabaw, który jeszcze w tym roku powstanie przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ulicy Dominikańskiej w Rzeszowie.

Miasto czeka do 26 sierpnia na zgłoszenia od firm, które są chętne na wybudowanie placu zabaw. Wykonawca będzie musiał dostarczyć i zamontować elementy małej architektury, wyrównać teren pod budowę, zabezpieczyć grunt gumowymi matami. Będzie musiał utwardzić i zagospodarować teren wokół placu i rozbudować istniejący tam monitoring.

Na placu zostaną zamontowane zestawy sprawnościowe: do street workoutu (ulicznego treningu), zabawowe, np. domek ze zjeżdżalniami. Na placu będzie można skorzystać także z urządzeń siłowych, równoważni czy trampoliny. Nie zabraknie klasycznych urządzeń, jak huśtawki i bujaki, a całości dopełnią ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Powierzchnia placu zabaw to ponad 550 m kw. Plac zabaw na osiedlu Dąbrowskiego jest jednym ze zwycięskich projektów ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. – Plac ma być gotowy jeszcze w tym roku, do trzech miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą – informuje Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama