„Calineczka” – tak będzie się nazywał nowy żłobek, który miasto wybuduje przy ul. Zielonej na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Nabór rozpocznie się w październiku przyszłego roku.

[Not a valid template]

 

Urząd Miasta w Rzeszowie ogłosił przetarg na wybór wykonawcy żłobka. To będzie podobna placówka do tej, którą ratusz uruchomił w styczniu 2015 r. przy ul. Błogosławionej Karoliny. Budynek nowego żłobka również będzie parterowy, jego powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1,1 tys. m kw.

– W żłobku będzie 120 miejsc dla dzieci z podziałem na cztery grupy wiekowe do lat 3. W placówce będą sypialnie, bawialnia, jadalnia połączona z dużym przestronnym wielofunkcyjnym pomieszczeniem do zajęć dydaktycznych dla najstarszych dzieci. Każda grupa będzie miała także swoją oddzielną łazienkę – mówi Elżbieta Dyś, dyrektor Miejskiego Zarządu Żłobków w Rzeszowie.

Rodzice mogą się spodziewać bardzo dobrych warunków dla dzieci, które będą uczone m.in. języka angielskiego. Żłobek przy ul. Błogosławionej Karoliny to najnowocześniejszy żłobek w Rzeszowie. Nowa placówka przy ul. Zielonej na os. Drabinianka ma nie odbiegać standardem.

O budowę żłobka na os. Drabinianka prosili mieszkańcy. To osiedle, które rozrasta się w zawrotnym tempie. W tzw. wieku żłobkowym na Drabiniance mieszka w tej chwili ponad 600 dzieci. – Kolejnych prawie 100 jest obecnie w innych żłobkach na terenie miasta – tłumaczy Elżbieta Dyś.

O tym, że w Rzeszowie nowe żłobki są bardzo potrzebne świadczy też liczba urodzin w mieście. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. na świat w Rzeszowie przyszło 1083 dzieci, które są zameldowane w stolicy Podkarpacia. Za cały ubiegły rok było prawie 2 tysiące. Urzędnicy spodziewają się, że w tym roku liczba urodzin będzie jeszcze większa.

– Musimy rodzicom zapewnić jak najlepsze warunki do tego, by chcieli zostać w Rzeszowie i zachęcić tych, którzy chcieliby się do naszego miasta przeprowadzić i tutaj założyć rodzinę – mówią urzędnicy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Budowa żłobka przy ul. Zielonej ma się rozpocząć we wrześniu br. To optymistyczny scenariusz, bo wszystko zależy, czy bez problemów uda się rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę żłobka. Jeżeli nie będzie kłopotów, to żłobek zostanie uruchomiony w grudniu 2017 r.

– Dwa miesiące wcześniej, od października, rozpoczniemy nabór – zapowiada Elżbieta Dyś.

Żłobek na Drabiniance będzie się nazywał „Calineczka”. Będzie czynny przez cały rok od poniedziałku do piątku od godz. 6:00 do 17:00.

W Rzeszowie obecnie jest osiem miejskich żłobków, w których jest 1055 miejsc. Wszystkie są zapełnione. Rodzice płacą za dziecko co miesiąc 222 zł (12 proc. najniższego wynagrodzenia w Polsce). Do tego dochodzi 5 zł dziennej stawki żywieniowej. Nie jest ona pobierana, gdy dziecka nie ma w placówce.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama