Na osiedlu Kotuli powstaje łącznik dwóch ulic. Za ponad 6 mln złotych

Jesienią tego roku zakończy się budowa około 400-metrowej drogi, która połączy ulice Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką w Rzeszowie. 

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Jak przypomina Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, o wykonanie drogi apelowali mieszkańcy osiedla Franciszka Kotuli. Konrad Fijołek w 2021 roku, w trakcie kampanii wyborczej, postulat mieszkańców wpisał do „kontraktów osiedlowych”. 

Na budowę łącznika miasto wyda 6,37 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w listopadzie br. – Nowy odcinek usprawni dojazd do bloków powstających w nowej, południowej części osiedla – wyjaśnia Bartosz Gubernat. 

Zdaniem miejskich urzędników, łącznik pozwolić też na inwestycje w rejonie Szkoły Podstawowej 18, który do tej pory nie miał dojazdu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Obecnie przeprowadzono roboty związane z budową kanalizacji deszczowej na całym odcinku drogi, z odprowadzeniem wód do kolektora deszczowego. Wykonawca stabilizuje też grunt i buduje chodnik na wysokości szkoły.

W maju ruszą prace przy budowie nasypu pod przyszłą drogę. Projekt przewiduje, że jezdnia na całej długości będzie miała 6 m szerokości i dwa pasy ruchu. – Wzdłuż ulicy powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie – zapowiada ratusz.  

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama