Na osiedlu Przybyszówka powstanie rodzinny mini park. Za około 300 tys. zł

Przy ulicy Dębickiej w Rzeszowie wybudowany zostanie rodzinny mini park. To kolejna „zielona inwestycja” z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Wizualizacje: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa poinformował, że park powstanie w sąsiedztwie obecnego placu zabaw przy ul. Dębickiej placu zabaw. W mini parku będą posadzone dodatkowe drzewa, krzewy, róże, trawy ozdobne i łąka kwietna.

– Na terenie parku pojawi się piaskownica modułowa, strefa wypoczynku z leżakami oraz miejsce biwakowe ze stolikami i krzesłami – przekazał Artur Gernand. Przestrzeń zostanie doświetlona lampami solarnymi, powstaną także alejki spacerowe.

Umowa z wykonawcą mini parku jest już podpisana. – Park będzie gotowy za trzy miesiące – zapowiadają miejscy urzędnicy. Za budowę parku miasto zapłaci prawie 299 tys. zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zieloną przestrzeń na osiedlu Przybyszówka wybrali mieszkańcy z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnych inwestycji w mieście jest więcej, w ub. r. ogrody kieszonkowe powstały m.in. na os. Nowe Miasto, przy al. Sikorskiego, przy ul. Kurpiowskiej.

– W tym, oprócz ul. Dębickiej, ogród kieszonkowy powstanie przy ul. Sportowej – dodaje Artur Gernand. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama