Zdjęcie: Przewozy Regionalne

Więcej pociągów na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, a także pojemniejszy szynobus z Rzeszowa do Łupkowa zdecydował się wprowadzić Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w dniach 26-31 lipca. Władze Podkarpacia we wtorek zdecydowały uruchomić na czas ŚDM cztery dodatkowe pociągi, które codziennie będą kursowały z Podkarpacia do Krakowa.

– Wzmocnione zostaną także składy 18 innych pociągów, które aktualnie jeżdżą na tej trasie według obecnego rozkładu jazdy – poinformowała Aleksandra Gorzelak-Nieduży z biura prasowego Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Zamiast jednego składu, który do tej pory wyjeżdżał, podczas ŚDM kurować będą pociągi składające się z trzech zespołów trakcyjnych. Ponadto w weekend (30 i 31 lipca) na tej trasie będą kursować dodatkowe pociągi, które do tej pory jeździły wyłącznie w dni robocze.

– W ten sposób zarząd województwa wychodzi naprzeciw potrzebom pielgrzymów, którzy będą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie – podkreśla Gorzelak-Nieduży.

Zmiany nastąpią także na obleganej przez turystów linii kolejowej  Rzeszów – Łupków – Rzeszów. 2 lipca uruchomione zostały weekendowe połączenia z Rzeszowa do Łupkowa w Bieszczadach (i z powrotem).

Zarząd województwa zdecydował, że na tej trasie od najbliższej soboty będzie jeździł pojemniejszy dwuczłonowy szynobus, który pomieści ok. 260 osób, z czego miejsc siedzących jest 130.W szynobusie jest także sporo miejsca na rowery, które często podróżni zabierają na tę trasę.

W pociągach zostanie umieszczony kodu dostępu QR, który umożliwia za pomocą smartfona wejście na stronę internetową społecznej kampanii „KochamKolej”. Dostępne są na niej informacje na temat imprez powiązanych z transportem kolejowym.

Szynobus z Rzeszowa wyjeżdża o  godz. 6:30. W Łupkowie jest o 10:52. W drogę powrotną szynobus wyrusza o 17:32. Przyjazd do Rzeszowa od 21:46. Bilety z Rzeszowa do Łupkowa w „Taryfie Podkarpackiej” kosztują: 21,6 zł (normalny), 10,58 zł (studencki) i 13,61 zł (bilet uczniowski).

Pociągi z Rzeszowa do Łupkowa będą kursowały do 25 września. Od października wznowione zostanie połączenie z Rzeszowa do Komańczy – „Bieszczadzki Żaczek”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama