Reklama

W piątek (20 czerwca, godz.20) odbędzie się premiera spektaklu „Na pokuszenie” w reżyserii dyrektora teatru Jana Nowary.  Sztukę można będzie obejrzeć siedząc przy stoliku w Kawiarni Artystycznej w teatralnym foyer.

Dwie kobiety – Dojrzała i Niewinna – spotykają się, żeby wyśpiewać tajemnice swojego serca. Każda znalazła się w punkcie zwrotnym swojego życia i pragnie zmiany. Więc wyruszyły w podróż.

Dojrzała chce znaleźć równowagę po przejściach. Poskładać rozbity świat, uchwycić sens i właściwą miarę uczuć. Niewinna wprost przeciwnie – po raz pierwszy otwiera się na miłość. Marzy o namiętności, burzy uczuć, chce zagrać va banque z życiem. A miłość – wszystko jedno: czy budzi lęk, czy namiętność, przychodzi z aniołem w duszy czy z diabłem pod skórą, czy jej postać to seks gorący jak samum, czy raczej ciepła wdówka na zimę – nie opuszcza ich myśli. Pragną – i być zawsze z nim, i kochać jeszcze raz. Szepcą sobie sekrety i bawią się flirtami.

Ich spotkanie jest czymś na kształt psychodramy. Ujawniają stłumione tęsknoty i bóle. Odkrywają przed sobą marzenia. To je oczyszcza i zbliża do siebie. A potem rozpala zmysły i ogrzewa do życia.

Choć dzieli je czas i różni bagaż doświadczeń, to jednak stają się bliskie. Bo miłość z biegiem życia nie traci na smaku ani na wartości, tak jak nie tracą na urodzie piosenki, które składają się na ten spektakl.

Premierą przedstawienia „Na pokuszenie” zainaugurowana zostanie działalność nowej przestrzeni teatralnej w Teatrze im. W. Siemaszkowej – Kawiarni Artystycznej w foyer.

Premiera: 20 czerwca, godz. 20.00, Kawiarnia Artystyczna – foyer

Reżyseria – Jan Nowara

Scenografia i multimedia – Marek Mikulski

Kierownictwo muzyczne, aranżacje, przygotowanie wokalne – Jarosław Babula

Choreografia – Tomasz Dajewski

Występują: Dagny Cipora, Mariola Łabno-Flaumenhaft

Daty następnych  spektakli: 21 i 22 czerwca, godz. 20.30 oraz 27, 28 i 29 czerwca, godz. 21.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: