W domu studenckim „Alchemik” powstał żłobek dla dzieci studentów i pracowników Politechniki Rzeszowskiej. Na opiekę może liczyć 26 maluchów.

Uroczyste otwarcie żłobka przy ul. Poznańskiej 2B odbyło się w czwartek, ale placówka normalną działalność rozpocznie 3 sierpnia. W otwarciu żłobka wzięli udział m.in. prof. Marek Orkisz, rektor PRz, oraz wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, która przekazała maluchom zabawki.

„Akademickie Maluszkowo”, bo taka jest nazwa żłobka, utworzyła zewnętrzna firma, która od 2013 r. prowadzi prywatny żłobek „Maluszkowo” przy ul. Strzelniczej w Rzeszowie. Tam opiekę ma zapewnioną 32 dzieci.

Żłobek przy Politechnice Rzeszowskiej jest przeznaczony dla 26 dzieci od 20. tygodnia życia do lat 3 pracowników, doktorantów i studentów PRz. – Rodzice chcą posyłać dzieci do żłobków, które są blisko miejsca pracy i miejsca zamieszkania – mówi Anna Lubaś, współzałożycielka przyuczelnianego żłobka.

Cztery opiekunki

Na jego utworzenie firma otrzymała dotację w wysokości 130 tys. zł z programu „Maluch”. Żłobek składa się z szatni, dwóch bawialni, sypialni, dwóch toalet i pomieszczenia z prysznicem. Placówka posiada całkowicie nowe wyposażenie, jest w niej m.in. aneks kuchenny ze zmywarką i wyparzarką. Żłobek jest monitorowany, posiada 7 kamer, które nagrywają cały przebieg wydarzeń w placówce.

Przyuczelniany żłobek ma powierzchnię ok. 110 m kw. Pracować w nim będą cztery opiekunki i jedna pielęgniarka. Wstęp na teren placówki będzie możliwy za pomocą kart, które posiadają pracownicy i studenci Politechniki Rzeszowskiej lub specjalnie przydzielonych kodów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W tej chwili mamy do żłobka mamy zapisane 23 osoby. Jeżeli nie wypełnimy miejsc dla dzieci studentów i pracowników uczelni, to będziemy także przyjmowali dzieci z zewnątrz – zapowiada Anna Lubaś.

Jakie opłaty?

Stała opłata za miesięczny pobyt dziecka w żłobku wynosi 350 zł. Trzeba ją wpłacać do 5. dnia każdego miesiąca. Żłobek gwarantuje maksymalną 10-godzinną opiekę nad dzieckiem – od 6:30 do 17:30, od poniedziałku do piątku. Do opłaty stałej trzeba doliczyć jednorazowe wpisowe w wysokości 200 zł.

Oddzielnie naliczana jest opłata za wyżywienie dziecka – 8,3 zł za każdy dzień. W razie nieobecności dziecka stawka żywieniowa za pierwszy dzień nie jest zwracana. Rodzice zobowiązani są powiadomić żłobek o długości nieobecności dziecka. Zapisy do żłobka prowadzone są na stronie www.maluszkowo-rzeszow.pl. Można też dzwonić na numer: 509 911 055.

O przyjęciu dziecka decyduje kolejność zgłoszeń.

Na Podkarpaciu w latach 2011-2015, dzięki dotacji z programu „Maluch”, powstały 982 nowe miejsca opieki nad dziećmi. Na ten cel przekazano prawie 26,5 mln zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama