Do końca września na Politechnice Rzeszowskiej potrwa akcja „Pokój dla żaka”. Samorząd Studencki uczelni oferuje bezpłatną pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla studentów.

Akcja „Pokój dla żaka” tradycyjnie organizowana jest przez Samorząd Studencki PRz od początku lipca do końca września. Jej mechanizm jest niezwykle prosty.

Mieszkańcy, którzy chcą wynająć studentom swoje lokum, mogą zgłaszać swoje oferty do przedstawicieli samorządu Politechniki. Można tego dokonywać osobiście w biurze SSPRz w Domu Studenckiego Promień przy ul. Akademickiej 1, telefonicznie pod numerami telefonów: 17 865 13 57 oraz 17 865 16 61, a także mailowo: PokojDlaZaka@ssprz.pl.

Zgłoszenia osobiste i telefoniczne przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00. – „Pokój dla Żaka” to akcja prowadzona przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, aby ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu. Staramy się, aby ogłoszenia były aktualne, dzięki czemu znalezienie nowego lokum będzie znacznie łatwiejsze i szybsze – uważa Piotr Wrotny z Samorząd Studenckiego PRz.

Bazę ogłoszeń można przejrzeć w biurze SSPRz.

Znalezienie mieszkania to nie jedyne wyzwanie, przed którym stoi świeżo upieczony student. Z myślą o nich, Samorząd Studencki PRz organizuje „Adapciak PRz 2016”. To specjalnie skonstruowany letni obóz szkoleniowo-adaptacyjny, na którym przyszli studenci dowiedzą się o swoich prawach i obowiązkach, przejdą przydatne szkolenia, ale też odpoczną, by pełni sił przystąpić do swojego pierwszego roku akademickiego.

Szczegóły na www.ssprz.pl/projekty/adapciak.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama