Zdjęcie: Maciej Rałowski

Sugestie władz gminy Głogów Małopolski były inne, oczekiwania mieszkańców inne. Ratusz postanowił od najbliższej soboty (7 kwietnia) zmodyfikować trasę linii nr 8, obsługiwanej przez rzeszowskie MPK.

1 kwietnia po miesięcznej „batalii” do Miłocina i Pogwizdowa Nowego wyjechała miejska linia nr 8. I tak się też stało, ale nie obyło się bez problemów, które podczas Świąt Wielkanocnych zgłosili mieszkańcy Pogwizdowa.

Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę, że trasa przejazdu „8” z Rzeszowa do Pogwizdowa obejmuję tę cześć miejscowości, przez którą jeździ autobus MKS linii 220 (centrum Pogwizdowa). Z kolei w drugą stronę (Pogwizdów – Rzeszów) kurs „8” jedzie obrzeżami i pokrywa się linią nr 220 oraz czterema liniami PKS.

„Ludzie mieli mieć łatwiejszy dojazd do Rzeszowa, a ci z centrum Pogwizdowa dalej są skazani na nieszczęsną „20”. To się w głowie nie mieści” – pisał Czytelnik Rzeszów News.

Miasto Rzeszów wyjaśnia, że trasę „8” na terenie Pogwizdowa zaplanowano zgodnie z sugestiami władz Głogowa Młp. – Mieszkańcy Pogwizdowa sygnalizowali nam, że tak poprowadzona „8” nie rozwiązuje ich problemów komunikacyjnych, dlatego od 7 kwietnia trasa „8” będzie zmieniona zgodnie z prośbami mieszkańców – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Od najbliższej soboty „8” będzie jeździła przez centrum sołectwa zarówno z Rzeszowa, jak i do Rzeszowa. Ponadto, dla linii nr 8 i 20 od tego samego dnia zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w kierunku Rzeszowa: „Miłocin klub”.

Przypomnijmy, że o „8” mieszkańcy Pogwizdowa  i Małocina wnioskowali u Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, podczas lutowego spotkania. Wówczas Ferenc chciał załatwić sprawę „od ręki”, ale okazało się, że władze Głogowa Młp., do której należą oba sołectwa, nie chciały się na to początkowo zgodzić, tłumacząc, że decyzję muszą skonsultować ze Związkiem Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”.

Wówczas miasto zaproponowało władzom gminy Świlcza, która również należy do Związku, że „puści” linię nr 8 do Rudnej Wielkiej. Ci nie mieli nic przeciwko i od razu zgodzili się na zatrzymywanie miejskiego autobusu na gminnych przystankach. Przez prawie miesiąc mieszkańcy Pogwizdowa i Miłocina widzieli, jak „8” przejeżdża przez ich miejscowości… nie zatrzymując się na przystankach.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama