Reklama

Ratusz podpisał umowę na budowę street workout parku. To jeden z projektów, który będzie realizowany w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

„Street workout” w wolnym tłumaczeniu to „gimnastyka uliczna”, która polega na wykorzystywaniu do ćwiczeń elementów miejskiej zabudowy takich jak trzepaki, drabinki, poręcze czy barierki. Chodzi w niej głównie o trening siłowy, oparty na ćwiczeniach, w którym wykorzystuje się własną masę ciała, czyli np. pompki, mostki czy brzuszki.

Na początku tego roku młodzi ludzi należący do Street Workout Rzeszów zgłosili do RBO projekt budowy parku do ćwiczeń. „Gra jest jak najbardziej warta świeczki, a chyba nigdy nie byliśmy tak blisko zrealizowania naszego marzenia. Pokażmy, że społeczność SW jest silna w Rzeszowie, że zdrowy tryb życia i kształtowanie swojego ciała jak i charakteru przyda się w mieście innowacji” – pisali na Facebooku, zachęcając do głosowania.

I udało się. Pod koniec kwietnia do Rzeszowa trafi profesjonalny sprzęt do ćwiczeń, który zostanie zamontowany na rzeszowskich bulwarach.

– Zestaw profesjonalnych drabinek do ćwiczeń, do street workout parku, będzie kosztował 32,5 tys. zł. Zbuduje go firma Techramps z Krakowa, która zajmuje się m.in. budową skate parków. Umowę podpisaliśmy z nią w tym tygodniu – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Plac do ćwiczeń będzie wielkości 7 na 7 metrów. Zamontowane tam zostaną drabinki i drążki w różnej konfiguracji. Będzie znajdował się pomiędzy ulicą Bulwarową, a sceną.

W tegorocznym budżecie obywatelskim, projekt budowy street workout parku zajął czwarte miejsce. Dostał 2290 głosów. I to właśnie pieniądze z budżetu obywatelskiego zostaną przekazane na jego budowę.

Street Workout Park, który powstanie w Rzeszowie, to jeden z największych budowanych obiektów. Cechuje się zwartą budową przy jednoczesnym zachowaniu multifunkcjonalności. Projekt zawiera większość elementów, o których marzą pasjonaci Street Workoutu, w tym także skośną ławkę do ćwiczeń mięśni brzucha.

httpv://www.youtube.com/watch?v=QJj4H6wvteo

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.