Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Ponad 8 mln zł wyda spółka PKP Polskie Linie Kolejowe na elektroniczne wyświetlacze o przyjazdach i odjazdach pociągów oraz nowe nagłośnienie i monitoring na peronach stacji Rzeszów Główny.

O wyświetlacze i lepsze nagłośnienie na dworcu od dawna upominają się pasażerowie. To jedna z ostatnich bolączek rzeszowskiej stacji kolejowej. Dwa lata temu przebudowano m.in. trzy perony, powstał tunel (zlikwidowano kładkę), windy i ruchome schody. 

Na samym końcu kolejarze zabrali się za zamontowanie wyświetlaczy (są już standardem na wielu polskich dworcach i peronach) oraz wymianę nagłośnienia, które w Rzeszowie pozostawia wiele do życzenia, a o którym krążą już legendy. 

Jak poinformowała nas Dorota Szalacha z PKP PLK, wyświetlacze o kursowaniu pociągów na stacji Rzeszów Główny będą zamontowane w połowie 2023 roku. – Przewidziano montaż od 8-10 wyświetlaczy na peronach i 15 w przejściu podziemnym oraz nagłośnienie – dodaje.

– Zainstalowane zostaną także zegary. Montaż monitoringu na rzeszowskiej stacji oraz na nowym przystanku Rzeszów Zachodni, zwiększy bezpieczeństwo podróżnych i zapewni możliwość szybkich reakcji służb porządkowych – twierdzi Dorota Szalacha. 

Montażem wyświetlaczy oraz monitoringu zajmie się spółka Sat-System, z którą PKP PLK podpisały właśnie umowę. Kontrakt opiewa na kwotę ponad 8 mln zł (netto). Umowa zakłada, że wszystkie prace potrwają do końca czerwca 2023 roku.  

Inwestycja będzie współfinansowana z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama