Reklama

Urzędnicy zapewniają, że wymiana murawy po Koncercie Głównym Europejskiego Stadionie Kultury w Rzeszowie była zaplanowana i wpisana w koszty.

[Not a valid template]

 

Na Stadionie Miejskim kładzione jest obecnie 300 m kw. nowej murawy, która została zniszczona podczas tegorocznego Koncertu Głównego ESK. Kilkanaście tysięcy osób uczestniczących w koncertach skutecznie zrównało ją z ziemią i trwa nie nadawała się do użytku. Urzędnicy zapewniają jednak, że wymiana była zaplanowana i wliczona w koszty imprezy.

– Nic złego się nie stało. W ubiegłym roku również wymienialiśmy murawę na stadionie – uspokaja Justyna Sokołowska, dyrektor wydziału kultury, sportu i turystyki w Urzędzie Miasta Rzeszowa. – Murawa i tak jest cyklicznie rewitalizowana. W tym roku takie działania zaplanowano właśnie po koncercie – dodaje Sokołowska.

Wymiana murawy będzie kosztowała 13 tys. 653 zł. Zapłaci za to miasto. Koncert i transmisja telewizyjna ESK ze Stadionu Miejskiego były opłacone przez Narodowe Centrum Kultury, współorganizatora imprezy.

Miasto Rzeszów, jako organizator imprezy masowej, poniosło resztę kosztów, tzw. technicznych. m.in. właśnie wymianę murawy, postawienie przenośnych toalet i ubezpieczenie koncertu. Wymiana murawy musi zostać zakończona do 9 lipca, bo wtedy stadion przechodzi już w ręce sportowców.

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie odbywał się w Rzeszowie w dniach 26-29 czerwca. Impreza kosztowała 3 mln złotych. 2 mln zł na organizację dało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 1 mln zł poszło z budżetu miasta Rzeszowa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.