Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

Prawie półkilometrowy odcinek ulicy Welca zostanie przebudowy i rozbudowany – poinformował w czwartek (23 marca) Urząd Miasta Rzeszowa.

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa wyjaśnia, że przebudowany zostanie fragment od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym. – Część tej ulicy powstała przed ponad 20 laty. Przez długi czas nie była wykorzystywana – tłumaczą urzędnicy. 

W ostatnich latach północna część rzeszowskiego osiedla Staromieście stała atrakcyjnym miejscem na budowę mieszkań i domów. – Dlatego też konieczna jest rozbudowa starej drogi i kontynuacja jej budowy – twierdzi Artur Gernand. 

Jak dodał, dokumentacja inwestycji jest już gotowa, a przetarg na wybór wykonawcy zostanie ogłoszony już niedługo.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zakres prac obejmie m.in. budowę nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 metrów, budowę chodników (2 m szerokości) i ścieżek rowerowych z obu stron (2,5 m szerokości), a także zatok autobusowych, oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej.

Firma, która rozbuduje ulicę Welca, zostanie wybrana wiosną tego roku. Na wykonanie inwestycji będzie miała 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama