Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Szokujące odkrycie na terenie oczyszczalni ścieków w Rzeszowie przy ulicy Ciepłowniczej. Znaleziono zwłoki noworodka.

Policja o odkryciu zwłok dziecka została poinformowana w ubiegłym tygodniu we wtorek, 10 września. – Przed godziną 12:00 jeden z pracowników oczyszczalni ścieków, w trakcie czyszczenia kratek, zauważył ciało dziecka, najprawdopodobniej noworodka – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Na miejsce pojechali policjanci wraz z prokuratorem Małgorzatą Dyk. Zostały wykonane oględziny, a ciało dziecka zabezpieczono do badań sekcyjnych. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, do której funkcjonariusze przesłali już komplet dotychczasowych zgromadzonych materiałów. 

Jak na razie, nikogo do sprawy nie zatrzymano. Piotr Pawlik, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, dodaje, że makabrycznego odkrycia dokonali pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. 

– Śledztwo wszczęliśmy pod kątem udzielenia pomocy nieustalonej kobiecie w przerwaniu ciąży wbrew przepisom ustawy. Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że mamy do czynienia z 18-tygodniowym płodem płci męskiej – powiedział nam prokurator Pawlik. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: