Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie już planuje kolejne inwestycje drogowe. Do jednej z nich będzie należał remont nawierzchni ul. Lisa-Kuli i ul. Przemysłowej. 

Kierowcy i pasażerowie miejskiej komunikacji muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie na wakacjach 2020 r. szykuje remont nawierzchni ul. Lisa-Kuli – jednej z najbardziej zakorkowanej w godzinach szczytu drogi w centrum miasta.

– Ostatni remont nawierzchni był wykonywany kilkanaście lat temu. Droga w tym momencie jest nierówna, jeździ się po niej niekomfortowo, dlatego chcemy to zmienić – wyjaśnia Andrzej Świder, dyrektor MZD. 

Zostanie wymieniona nawierzchnia na 400-metrowym odcinku od placu Śreniawitów do ronda przy Outlet Graffica. – Zostaną wyłożone trzy warstwy nawierzchni bitumicznej, które zostaną wzmocnione geosiatką, aby zapobiec robieniu się kolein – wyjaśnia dyrektor Świder. 

Wartość inwestycji oszacowano na 1,5 mln zł. Rzeszowscy drogowcy zapowiadają, że wymiana nawierzchni potrwa nie dłużej niż tydzień.

– W tym czasie będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Na około dwa dni pod koniec prac wprowadzimy objazdy. Przy układaniu warstwy ścieralnej chcemy, by nie było widać połączeń między jedną a drugą stroną jezdni – tłumaczy Andrzej Świder.

MZD zapowiada jednak, że ten etap prac zostanie zaplanowany na weekend, by jak najmniej dać się kierowcom we znaki. W przyszłym roku.

MZD na przyszłorocznych wakacjach planuje także wymienić nawierzchnię ul. Przemysłowej – od al. Batalionów Chłopskich do ronda między łącznikiem z S19 i ul. Podkarpacką (ok. 2 km). – Będą też nowe chodniki. Inwestycję oszacowaliśmy na ok. 2 mln zł – zapowiada Andrzej Świder. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: