Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Nacjonaliści z Narodowego Rzeszowa i Młodzieży Wszechpolskiej 1 marca br. organizują ósmy już Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

Oprócz działaczy NR i Wszechpolaków do organizacji Marszu włączyła się także Jednostka Strzelecka 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli. “Nasza manifestacja jest wyrazem hołdu dla żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy po 1944 roku nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem” – zapowiada Narodowy Rzeszów. 

VIII Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 1 marca. Początek o godz. 17:30 na Rynku.

Marsz w Rzeszowie odbywa się od 2012 r. Jest częścią ogólnopolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które jako święto państwowe ustanowiono w 2011 r. 1 marca obchodzona jest rocznica stracenia w 1951 r. w więzieniu mokotowskim w Warszawie członków ostatniego IV Zarządu Zrzeszenia “Wolność i Niezawisłość”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

20 KOMENTARZE

 1. To widac malo jeszcze wiesz.
  Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – przekonanie, że dany naród jest najwyższą wartością, z którego wynika określona postawa polityczna, gospodarcza i społeczna.

 2. Nacjonalizm (z łac. natio, „naród”) – przekonanie, że dany naród jest najwyższą wartością, z którego wynika określona postawa polityczna, gospodarcza i społeczna.

  Młodzież Wszechpolska (MW) – działająca w Polsce od 1989 organizacja młodzieżowa o charakterze nacjonalistycznym. W swoich dokumentach programowych deklaruje „wychowywanie młodzieży w duchu narodowo-katolickim i narodowo-solidarnym”

 3. “Nasza manifestacja jest wyrazem hołdu dla żołnierzy podziemia antykomunistycznego, którzy po 1944 roku nie złożyli broni i kontynuowali walkę z sowieckim okupantem”
  Żadnej logiki w tym manifeście: Rzeszów wyzwolony 2 sierpnia 1944 roku
  przez Armie Czerwoną czyli wg was okupanta.No to jak? należało prać wyzwoliciela czy okupanta. Walka z armią spowalniałaby wyzwolenie dalej na zachód, do 9 maja 1945, no to słuszna sprawa blokowanie wyzwolenia?.
  Nie chce mi się więcej pisać dla takich matołków.

 4. Paszkwilowski tytuł “nacjonaliści” – libertyństwo nawet nie dba o formę! Libertyństwo gorsze od komunizmu! Nie toleruje innych poglądów niż swoje własne, i każdego o innych poglądach w myśl “swojej” libertyńskiej tolerancji, najchętniej by zanihilowała….

 5. Jak już mordowali to tylko zdradzieckie mordy które kolaborowaly dla swojej korzyści z wrogiem, więc bardzo dobrze że takie gnidy likwidowali 🙂

 6. Taki powinien być tytuł tego artykułu : “Rzeszowscy patrioci znów organizują VIII Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – zmieńcie to !

 7. Tam idą patrioci, którzy kochają Polskę! Dobrze, że tylu młodych ludzi widzi te wartości, które sprawiły, że jesteśmy wolni!

 8. Tylko Biedron wyzwoli Polin od zydostwa. Opodatkowac kosciol, wprowadzic podatek wyznaniowy, zobaczymy ile wtedy katoli bedzie heheh, lepiej byc slugulem niemca niz zyda bo wiadomo ze poloczki same rzadzic nie beda bo jestesmy zbyt glupim narodem co pokazala historia nie raz..

Comments are closed.