Zdjęcie: Beata Motyka / Politechnika Rzeszowska
Reklama

Dr inż. Michał Batsch z Politechniki Rzeszowskiej został laureatem nagrody Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk im. prof. Michała Życzkowskiego.

Komitet Mechaniki PAN przyznaje nagrody pracownikom nauki za prace opublikowane przez nich przed ukończeniem 35. roku życia. Wyróżnikiem nagrody jest wymóg opublikowania przez kandydata co najmniej jednej samodzielnej publikacji naukowej, a przy ocenie wniosków szczególnie istotny jest poziom naukowy i jakość prac indywidualnych.

Nagrody Komitet przyznaje od 1999 roku. W tym okresie tę prestiżową nagrodę otrzymało już 50 młodych badaczy. 

Jak poinformował Damian Gębarowski, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej, podczas ostatniego posiedzenia plenarnego Komitetu Mechaniki PAN nagrodę III stopnia otrzymał dr inż. Michał Batsch z Katedry Konstrukcji Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz za publikacje w prestiżowych polskich i zagranicznych wydawnictwach.

Michał Batsch jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Tytuł doktora nauk technicznych uzyskał w 2015 roku w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn. Batsch obecnie pracuje w Katedrze Konstrukcji Maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zainteresowania laureata obejmują techniki obliczeniowe stosowane w projektowaniu przekładni zębatych, w tym metody sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Batsch współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami przy projektach badawczo-rozwojowych, których jest kierownikiem, liderem lub członkiem zespołów badawczych.

Michał Batsch jest autorem publikacji w prestiżowych polskich i zagranicznych wydawnictwach. Większość artykułów jest w języku angielskim, a istotną pozycją jest monografia naukowca „Wybrane zagadnienia teorii zazębień” wydana w Oficynie Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas posiedzenia plenarnego dr inż. Michał Batsch wygłosił referat „Teoria zazębień – zastosowania praktyczne”.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama