Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

– To najważniejsza nagroda – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, o trzecim miejscu, jakie miasto zajęło w rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Rzeszów zajął trzecie miejsce na 106 miast sklasyfikowanych w rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego w kategorii miasto na prawach powiatu.

Ranking opracowała sejmowa komisja samorządu terytorialnego i polityki regionalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

– To dla mnie najważniejsza nagroda – mówi prezydent Tadeusz Ferenc. Stolicę Podkarpacia wyprzedziła jedynie Warszawa oraz Poznań. Z kolei Rzeszów w tyle zostawił większe miasta, np. Wrocław, Kraków, czy Katowice.

Ranking opracowano na postawie 15 wskaźników, których źródłem są dane Głównego Urzędu Statystycznego, m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba firm 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

(jg)

Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

28 KOMENTARZE

 1. Zarządzający Pisem to mogli już poprosić Pana Ferenca aby z ich list startował , przynajmniej nie byłoby takiego wstydu jak z tym Buczakiem bo kompromituje ich nie tylko swoją osobą ale tymi żałosnymi filmikami

 2. Co z tego że partyjny , ważne jest to ile dla miasta zrobił ,niech będzie nawet i z PO ale to jak dba o miasto i jego rozwój plasuje go na kolejną kadencje bo żaden Buczak ,Masłowski ,Kaszuba razem wzięci to mogą Ferencowi buty pastować jak wyrazi na to jeszcze zgodę.

 3. A nieosobiście?”Prawdziwy ekonomista dr Kaszuba…”
  Kaszuba to taki teoretyczny ekonomista: już się „wykazał” na uczelni i wystarczy.
  A ten „partyjny emeryt” zrobił więcej niż jakikolwiek inny prezydent w Rzeszowie. Wszyscy inni byli tylko figurantami stwarzającymi działania pozorowane.
  Więc przestań bredzić o działaczach PZPR i ich rodzinach bo wygląda na to że ponad 80 % popierających Ferenca to postkomuniści i partyjniacy!

 4. Serio? Pojedź do Krakowa, pojedź do Lublina, pojedź do Warszawy. Stan dróg w Rzeszowie jest jak na Polskę wzorowy.
  Jeśli chodzi o prezydenta. Ferenc idealny nie jest, ale Buczak to powrót do stagnacji i tyle…

 5. Ja dojeżdżam codziennie 50km z tego 15 przez Rzeszów. W Rzeszowie są drogi przepiękne jedynie na Przemysłowej Diabeł dobranoc powiedział, a najbardziej brakująca droga to przedłużenie Rejtana do Ciepłowni wraz z przyłączem do Asseco. Ta droga odkorkuje i skrzyżowanie koła Galerii i rondo Pobitno, ponad to zabuduje łąki na Załężu.

 6. Ludzie, zachwyty nad prezydentem naszego miasta BYŁY uzasadnione. Teraz czas na rozwój przyjazny ludziom, nie samochodom. Proszę o przeczytanie wywiadu z prezydentem Poznania, widać kontrast w rozwoju i świadomości. Kierunek naprawdę można przemyśleć, tylko zmienić punkt siedzenia.
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Wybory-samorzadowe-2018/Opinie/Prezydent-Poznania-dla-RadioZET.pl-Teczowy-Jacek-Nie-obrazam-sie-ale-to-Kaczynski-gra-ideologicznie.-To-jak-nas-podzielil-to-zbrodnia-na-narodzie-polskim-WYWIAD

 7. Jacku muszę Cię zaskoczyć ja z żoną Barbarą rocznik 84 głosujemy na Pana Tadka moj kolega Paweł z żoną Kaśka rocznik 87 też głosują na Pana Tadeusza. Jacku no to już znasz pozdrawiam z pięknego osiedla Architektów

 8. Ja mieszkam niecały kilometr od ratusza i też klepiskiem dojeżdżam a to centrum. Dla zainteresowanych boczna ul.Leszczyńskiego obok zakładu pogrzebowego. Z drogi korzysta Parking pojazdów usuniętych administracyjnie, właściciele garaży i my, mieszkańcy bloku nr 3a. Miasto dba o wizerunek zewnętrzny, niestety ja błoto wnoszę do domu.
  Na Tadeusza i tak zagłosuję bo nie ma innego kandydata.

 9. A nie znam osoby w Rzeszowie szczególnie wśród młodych co chce zagłosować na 78 letniego partyjnego emeryta.Głosują na partyjnego ekonoma chyba tylko działacze PZPR i ich rodziny którzy pracują po znajomościach w spółkach zależnych i UM.Mieszkańcy szczególnie młodzi zagłosują na prawdziwego ekonomistę na dr Kaszubę a nie na honorowego doc który stał przy tokarce na WSK.

 10. ja mieszkam 3 km od ratusza.
  Mam porządną drogę do centrum i ścieżki rowerowe po których bezpiecznie w 12 min dojeżdżam do pracy, nowoczesne autobusy co kilka minut, gdy nie mogę jechać rowerem, most i obwodnicę dzięki której omijam centrum gdy wyjeżdżam z miasta, zadbane czyste ulice i miejską zieleń, bezpieczeństwo i wiele innych udogodnień.

  Mogę narzekać na wiele rzeczy, ale po co, skoro za parę lat się poprawi. Mieszkam w Rzeszowie od 8 lat i widzę jak wiele dobrych zmian tu zaszło

 11. A co z pozostałymi 627 gminami wiejskimi, które były niżej sklasyfikowane (np. Hyżne [1048], Wielopole Skrzyńskie [1067], Limanowa [1203], Krasnystaw [1216])? Też nadają się do „likwidacji”? No raczej nie. Po prostu odradzam wyciąganie wniosków na temat tak skomplikowanych zagadnień jak jakość rozwoju na podstawie prostych rankingów matematycznych.

 12. Gówno prawda z tym rozwojem. Mieszkam 4 km od ratusza a od paru lat dojeżdżam do domu drogą miejską która wygląda jak klepisko. Ferenc robi wszystko pod publiczkę.

 13. W 2017 r. w tym samym rankingu gmina Ostrowice (zachodniopomorskie) zajęła 932 miejsce na 1559, a już wtedy była niewypłacalnym dłużnikiem. Od 1 stycznia 2018 r. gmina nie będzie istniała, zostanie zlikwidowana. Piszę o tym, żebyście Państwo ostrożnie podchodzili do tego typu rankingów i nie wyciągali pochopnych wniosków, bo statystyki, wskaźniki to jedno, a rzeczywistość to drugie.

 14. Nawet koledzy wiedzą że to nikt ważny. Pis zrobił błąd wystawiając kogoś kogo mało kto kojarzy nie tylko z Rzeszowem ale i z Podkarpaciem. Ot taki przysłowiowy wyciągnięty królik z kapelusza.

 15. 3 miejsce na 106 miast!

  W sejmie większość polityków PIS tym dyplomem poparła politykę pana Ferenca. Mówiąc prawdę Buczak może powiedzieć – ” i ty Brutusie? ” koledzy partyjni nie wbili mu zdadziecko nóż w plecy Oni mu zasadzili kopaw zadek.

  Już nawet PIS wie kto jest lepszy a kto się nieliczy. Brawo PIS. Chciałem już dziś pogratulować panu Ferencowi. Nie nie dyplomu a wygranej. W wyborach.

Comments are closed.