Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

65 parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej przyjedzie w poniedziałek, 24 kwietnia, na Podkarpacie. Dowodzić im będzie Donald Tusk.

Podkarpacie jest ósmym regionem, w którym Koalicja Obywatelska będzie promowała swój polityczny projekt „Tu jest przyszłość”. Parlamentarzyści KO na czele z liderem PO Donaldem Tuskiem robią przedwyborczy objazd po polskich miastach.

– To spotkania bez barierek, bez policji, każdy może na nie przyjść. Z Polakami rozmawiamy otwarcie i szczerze. Zapraszamy na nie także opozycję – mówi nam posłanka Monika Wielichowska, koordynatorka akcji „Tu jest przyszłość”. 

Najlepiej w terenie 

Podkarpacie dla KO jest trudnym terenem, w wyborach osiąga najgorsze wyniki. – Zdajemy sobie z tego sprawę. Mamy za sobą trudne spotkania na Podlasiu, czy Lubelszczyźnie, ale nie ma nic lepszego niż spotkania z wyborcami w terenie – uważa Wielichowska.

Nie zdradza, z jakim przekazem politycy KO i Donald Tusk przyjadą na Podkarpacie. W poniedziałek rozjadą się po całym województwie, drugiego dnia w Hotelu Rzeszów o 9:30 rozpocznie się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego KO z udziałem Tuska.

– W posiedzeniu, które potrwa około 1,5 godziny, będą brali udział także samorządowcy oraz politycy, którzy nas popierają. Zaplanowane jest wystąpienie Donalda Tuska i naszych regionalnych polityków – wyjaśnia Monika Wielichowska.

Tusk w Tarnobrzegu 

Donald Tusk w stolicy Podkarpacia nie wystąpi na żadnym otwartym spotkaniu z mieszkańcami. Takie jest planowane na poniedziałek w Tarnobrzegu, o godz. 17:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Kopernika 49.

Spotkania z politykami KO w poniedziałek odbędą się w 20 miastach w regionie. W Rzeszowie w restauracji „Sabatini” przy al. Piłsudskiego 17 o godz. 18:30 z mieszkańcami spotkają się posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba

Politycy KO twierdzą, że akcja „Tu jest przyszłość” przynosi efekty.

– Na spotkaniach mówimy konkretach. Mniej mówimy o wspólnej liście opozycji, bo na to już nie ma czasu. Ale jeżeli będziemy o to pytani, odpowiemy. Dłużej na Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza nie możemy się oglądać – mówi Wielichowska. 

Gdzie spotkania?

Na Podkarpaciu w poniedziałek będzie 65 polityków KO. Najwcześniej, o godz. 13:00, odbędzie się spotkanie w Nisku. Tam w „Zielonym Dworku” przy ulicy Sandomierskiej 33 będą: Katarzyna Lubnauer, Paweł Papke i Magdalena Kochan.

O 15:00 w Jaśle, w Klubie Seniora ul. Baczyńskiego 15, rozpocznie się spotkanie z Martą Golbik, Krzysztofem Mieszkowskim i Witoldem Zembaczyńskim. 

Także o 15:00 w Lesku, w Bieszczadzkim Domu Kultury przy ulicy Piłsudskiego 1 z mieszkańcami spotkają się: Elżbieta Łukacijewska, Małgorzata Kidawa-Błońska i Stanisław Lamczyk.

O 15:30 w Pruchniku, w Centrum Kultury Sportu i Turystyki przy ul. Mickiewicza 20, będą: Grzegorz Schetyna, Joanna Fabisiak i Marek Krząkała. O 16:45 w Krasnem, w klubie sportowym Crasnovia, będą: Marek Sowa i Mateusz Bochenek.

O 17:00 w Brzozowie, w pizzerii „Myla” przy ulicy Staszica, spotkanie z Dariuszem Rosatim, Aleksandrem Miszalskim i Iwoną Kozłowską.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

O 17:00 w Kolbuszowej, w Fundacji na rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu przy ulicy Wolskiej 2, będą: Sławomir Neumann, Iwona Śledzińska-Katarasińska i Janusz Cichoń. 

Także o 17:00 w Mielcu, w Samorządowym Centrum Kultury przy al. Niepodległości 7, będą: Krystyna Skowrońska, Bogdan Klich, Waldy Dzikowski i Elżbieta Gelert. 

O 17:00 w Lubaczowie, w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Konopnickiej 2, z mieszkańcami spotkają się: Tadeusz Zwiefka, Marcin Bosacki, Jakub Rutnicki i Małgorzata Chmiel.

W Przemyślu, w hotelu „Accademia” przy ulicy Wybrzeże Piłsudskiego 4, od 17:00 będą: Marek Rząsa, Rafał Grupiński, Rafał Tyszkiewicz, Marta Wcisło i Konrad Frysztak. 

O 17:00 w Strzyżowie, w bibliotece przy ulicy Przecławczyka 5, na spotkaniu będą: Barbara Nowacka, Joanna Sekuła, Halina Bieda i Tomasz Olichwer. 

O 17:00 w Gorzycach, w sali widowiskowej na placu Mieszczańskiego 10, będą: Marzena Okła-Drewnowicz, Waldemar Sługocki, Kazimierz Kleina i Adam Cyrański.

O 17:30 w Sanoku, w Muzeum Historycznym przy ulicy Zamkowej 2, będą: Małgorzata Kidawa Błońska, Elżbieta Łukacijewska i Stanisław Lamczyk.

O 17:30 w Jaworniku Polskim, w Zespole Pałacowo-Parkowym Hadle Szklarskie 70 będą: Cezary Grabrczyk, Małgorzata Tracz i Piotr Zientarski. 

O 17:30 w Gnojnicy Dolnej, w Wiejskim Centrum Kultury będą: Krystyna Szumilas, Agnieszka Pomaska, Piotr Borys i Alicja Chybicka. 

O 17:30 w Łańcucie, w „Vis a Vis” przy ulicy Sobieskiego 14, będą: Iwona Hartwich, Wojciech Król, Leszek Czarnobaj, Artur Łącki i Krzysztof Grabczuk.

O 18:00 w Krośnie, w hotelu „Nafta” przy ulicy Lwowskiej 21, będą: Joanna Frydrych, Tomasz Siemoniak, Dorota Niedziela, Zofia Czernow i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. 

O 18:00 w Dębicy, w Domu Kultury i kina „Śnieżka” przy ulicy Bojanowskiego 18:00, będą: Paweł Poncyljusz, Jarosław Wałęsa, Jarosław Urbaniak, Tomasz Głogowski, Jadwiga Rotnicka.

O 18:30 w Rzeszowie, w restauracji „Sabatini” przy al. Piłsudskiego 17:00, będą: Dariusz Joński i Michał Szczerba.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama