Zdjęcie: Freepik.com

Biuro podróży Join Up! od 25 grudnia do swojej oferty wprowadza loty z lotniska w Jasionce na Sri Lankę.

To obecnie najbardziej egzotyczna, transkontynentalna trasa czarterowa z naszego lotniska – twierdzi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Czarterowe loty na Sri Linkę obsłużą linie SkyUp Airlines, które w swojej flocie mają Boeingi 737 oraz 737 MAX. Podróż trwa 11 godzin i 15 minut, a docelowym portem lotniczym jest lotnisko Mattala Rajapaksa, położone na południu wyspy.

Jak na razie zaplanowano 11 połączeń, w poniedziałki i czwartki co półtora tygodnia, do 8 kwietnia włącznie. Pasażerowie mają do wyboru pobyt na 10 dni lub trzy tygodnie. Oferty znajdziecie na stronie joinup.pl. 

Zdjęcie: Port Lotniczy w Jasionce

Wyspa na Oceanie Indyjskim słynie z urokliwych pozostałości po starożytnej cywilizacji, złotych plaż, plantacji herbaty, kauczuku czy palmy kokosowej. Natomiast architektura kolonialna z czasów, gdy rządzili tu Portugalczycy, Holendrzy i Anglicy, zachwyca przybyszy.

Mieszkańcy Podkarpacia i sąsiednich regionów chcą także w zimie bezpośrednio z Rzeszowa latać na urlop do odległych ciepłych krajów. Mam nadzieję, że Join Up! oraz inni touroperatorzy będą rozwijać ofertę w kolejnych sezonach – dodaje Hamryszczak. 

W zimowej ofercie są też czartery do egipskich kurortów – Hurghady. Marsa Alam i Sharm El Sheikh – organizowane we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp!

Wśród 10 stałych połączeń na pierwszy plan wybijają się połączenia do Włoch – PLL LOT do Mediolanu oraz Wizz Air do Rzymu. Embraery narodowego przewoźnika do Warszawy będą kursować 28 razy w tygodniu.

Kolejnym portem przesiadkowym jest Monachium, dokąd codziennie nadal latać będą Bombardiery Lufthansy. Sześć połączeń ma Ryanair – do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii oraz Dublina (Irlandia).

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama