Zdjęcie: materiały prasowe

„Najdroższy” to podróż przez absurdalne sytuacje i zakręcone losy bohatera, która bawi i wzrusza. Spektakl 26 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

„Najdroższy” to lekka komedia francuskiego mistrza gatunku Francisa Vebera, reżysera, scenarzysty i dramaturga znanego w Polsce z takich sztuk jak „Kolacja dla głupca” czy „Plotka”. Ich bohaterem jest Francois Pignon – życiowy pechowiec i nieudacznik, desperacko próbujący zwrócić na siebie uwagę.

W „Najdroższym” Pignon ponownie staje w centrum opowieści – tym razem traci pracę i rodzinę, nie ma grosza przy duszy ani perspektyw na przyszłość… Wydawałoby się, że to sytuacja bez wyjścia, a jednak nie! Pignon bierze sprawy w swoje ręce i postanawia znaleźć rozwiązanie, którego skutki zaskoczą nawet jego samego.

Ale czy nasz bohater odnajdzie szczęście w tej uplecionej przez siebie złotej klatce czy może los trzyma w zanadrzu jeszcze coś lepszego. To wszystko już w nowej sztuce Francis Veber w reżyserii Agaty Wątróbskiej. Zaskakujące zwroty akcji i błyskotliwe dialogi i sprawią, że „Najdroższy” rozśmiesza do łez. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Obsada: Sebastian Stankiewicz / Bogusław Kudłek, Agata Wątróbska, Janusz Chabior, Zuzanna Grabowska, Mirosław Zbrojewicz, Joanna Kuberska i Otar Saralidze.

Spektakl w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie 26 czerwca, początek o godz. 19:00 trwa dwie godziny z przerwą. Bilety kosztują: 90, 110, 130, 140 i 160 zł, do kupienia na stronie internetowej: adria-art.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama