Do niedzieli (12 stycznia) możecie głosować w ogólnopolskim Plebiscycie Miast akcji „Świeć Się z ENERGĄ” na najpięknieniejsze świąteczne oświetlenie. Rzeszów na razie jest na drugim miejscu. Wyprzedza go Bielsko-Biała.

[Not a valid template]

 

Na Bielsko Białę oddano dotychczas 27 proc. głosów, Rzeszów 15 proc., Szczecin 14 proc. głosów, Gdynię 10 proc. głosów. Jednak ostateczne wyniki nie są przesądzone i jak pokazuje doświadczenie z poprzednich edycji świątecznej zabawy, w etapie ogólnopolskim liczy się każdy głos, a rywalizacja miast z dnia na dzień jest coraz bardziej zacięta.

– Większość finalistów ma bardzo efektowne iluminacje, jednak najprawdopodobniej to umiejętne pobudzenie lokalnego patriotyzmu i wykorzystanie potencjału mediów społecznościowych, zadecyduje o zwycięstwie – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć Się z ENERGĄ”. – W zabawie, jaką jest nasz plebiscyt miast, liczy się pozytywna energia mieszkańców, a nie ich liczba. To głównie od ich determinacji, zaangażowania i zachęcania do głosowania na Facebooku i nk.pl rodzin czy znajomych, zależy, które z miast stanie na podium. Dlatego zachęcamy do promowania swoich miast i codziennego głosowania do ostatniego dnia rywalizacji – dodaje.

W poprzednich edycjach plebiscytu wśród zwycięzców znalazł się Szczecin, Rzeszów i Bielsko-Biała. O tym, kto w tym roku stanie na podium i zdobędzie tytuł najładniej świątecznie oświetlonej przestrzeni miejskiej w Polsce zadecydują internauci głosujący na SwiecSie.pl oraz za pośrednictwem aplikacji na Facebooku i nk.pl. Zweryfikowane wyniki poznamy już 13 stycznia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Tradycyjnie świąteczna rywalizacja miast ma także szczytny cel. Finałowa szesnastka otrzyma prezenty, które trafią do domów dziecka, lub do innych wskazanych przez władze miast placówek społecznych. Na triumfatora plebiscytu czeka nagroda główna – zestaw nowoczesnego, energooszczędnego sprzętu AGD o wartości ponad 10 tys. zł. Dodatkowo każdy zwycięzca etapu wojewódzkiego otrzyma mini zestaw energooszczędnego sprzętu AGD o wartości 1 tys. zł każdy.

Głosy na ulubione miasto można oddać raz dziennie za pomocą aplikacji na Facebooku TUTAJ oraz na NK.pl klikając TUTAJ lub na serwisie konkursowym SwiecSie.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama