Najzdolniejsi młodzi wokaliści z Podkarpacia zawalczą po raz 12. o „Złote Nuty” podczas XII Podkarpackiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na Skrzydłach Muzyki”.

Organizatorem konkursu wokalnego jest Rzeszowski Dom Kultury filia „Pobitno”. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 19-20 listopada. Jego uczestnicy będą po raz kolejny świadkami konfrontacji dorobku artystycznego wielu utalentowanych wokalistów, będących podopiecznymi instytucji kultury i oświaty z całego Podkarpacia. Pierwsze kroki w swojej karierze muzycznej stawiali tutaj tacy wokaliści, jak Arkadiusz Kłusowski, Alicja Rega, Patrycja Chmiel czy członkinie tercetu Mocha.

Wokalne prezentacje uczestników oceni trzyosobowe jury w składzie: Beata Dobosz (absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, uczestniczka programów „The Voice of Poland” i „Bitwa na Głosy”), Krystian Balawender (absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, wykładowca w Konserwatorium Muzyki Rozrywkowej w Ostrawie) oraz Sabina Zielińska (absolwentka Szkoły Muzycznej I Stopnia w klasie fortepianu oraz II Stopnia na Wydziale Rytmiki, trener wokalny w Studio Wokalnym „Stage Voice”).

Organizatorzy zapraszają na finałowe przesłuchania, które odbędą się w dniach 19-20 listopada w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Pobitno” przy ul. Konfederatów Barskich 43a. Pierwszego dnia zaprezentują się uczniowie szkół podstawowych, natomiast drugi dzień dedykowany będzie wokalnym występom gimnazjalistów i licealistów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przesłuchania podczas obu dni festiwalowych rozpoczną się o godzinie 9:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat festiwalu są dostępne na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama