Reklama

VII Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach odbędą się w dniach 7-11 listopada. Turnieje rozegrane zostaną w trzech kategoriach.

Mistrzostwa odbędą się w filii „Staromieście” Rzeszowskiego Domu Kultury przy ul. Staromiejskiej 43a. Zawody organizują RDK oraz Rzeszowski Klub Szachowy. Celem corocznego turnieju jest upowszechnianie na całym świecie gry w szachy wśród mieszkańców stolicy Podkarpacia oraz wyłonienie Mistrza Rzeszowa w kategorii Seniorów, Juniorów i do lat 10.

Turniej, który odbywa się z udziałem uczestników najwyższej grupy, jest klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE. Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się 8 listopada.

Uczestnicy mistrzostw rozpoczną rywalizację w trzech grupach. W grupie A znajdą się szachiści z rankingiem 1700 i wyższym, w grupie B Juniorzy i Juniorki (2003-1997) oraz Seniorzy z rankingiem do 1699. Natomiast w grupie C wystartują Juniorzy i Jurorki (2004 i młodsi).

Rywalizacja szachistów potrwa do 11 listopada. W tym dniu odbędzie się oficjalne rozstrzygnięcie zawodów oraz ceremonia wręczenia pucharów i nagród rzeczowych dla najlepszych graczy.

Organizatorzy zapraszają do udziału w VII Mistrzostwach Rzeszowa w Szachach wszystkich adeptów królewskiej gry. Więcej informacji na temat przystąpienia do turnieju oraz szczegółowy regulamin zawodów można znaleźć można na oficjalnej stronie RDK – www.rdk.rzeszow.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.