Zdjęcie: Materiały prasowe

Długi weekend majowy to doskonała okazja, aby wybrać się na zagraniczną wycieczkę. Sprawdź najciekawsze miejsca na majówkę.

Cypr

Cypr to idealne miejsce na zagraniczną majówkę. Co prawda sezon turystyczny na tej pięknej wyspie trwa praktycznie cały rok, jednak właśnie w maju pogoda zachęca do błogiego odpoczynku i zwiedzania. Temperatura w maju wynosi na Cyprze około 28 stopni, a ilość godzin słonecznych w ciągu dnia to aż 11, dzięki czemu weekend majowy będzie z pewnością udany. Na Cyprze warto zwiedzić zamek Kantara, klasztor Kurion, a także miejscowość Limassol, znaną z licznych restauracji i zabytków.

Toskania

Klimatyczna Toskania, położona w środkowych Włoszech, to świetny wybór na zagraniczną majówkę. Średnia temperatura w tym miesiącu waha się w granicach 21-23 stopni, co zachęca do pieszych wędrówek wśród tętniącej życiem przyrody i zwiedzania malowniczych miasteczek z doskonale zachowaną, lokalną architekturą. W Toskanii warto zobaczyć Krzywą Wieżę w Pizie, katedrę w Sienie, kościół Santa Croce oraz katedrę Santa Maria del Fiore. Na stronie biura podróży Itaka można znaleźć najciekawsze oferty na Majówkę 2017, zarówno w Toskanii jak i innych rejonach.

Madera

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wyspa wiecznej wiosny, czyli hiszpańska Madera, to idealny wybór na weekend majowy. W maju pora deszczowa zbliża się ku końcowi, a średnie temperatury powietrza wzrastają, budząc do życia lokalną przyrodę. Co prawda średnia temperatura wody w oceanie wynosi zaledwie 19 stopni, w związku z czym z pewnością nie każdy zdecyduje się na kąpiel, ale majowy weekend na Maderze warto poświęcić na wypoczynek i zwiedzanie ciekawych miejsc, takich jak zabytkowe miasteczka Funchal i Santa Cruz, a także rejs statkiem na wyspę Porto Santo.

Sardynia

Włoska Sardynia to popularny kierunek wakacyjny, jednak wiele osób twierdzi, że warto zwiedzić ją w maju, przed rozpoczęciem szczytu sezonu turystycznego, kiedy przyroda budzi się do życia i nie jest jeszcze zniszczona ostrym słońcem, a średnie temperatury na poziomie 23 stopni zachęcają do wędrówek i zwiedzania. Na Sardynii warto zobaczyć legendarną grotę Neptuna, miasteczko Alghero oraz przepiękną plażę Cala Sisine.

Czarnogóra

Czarnogóra to kraj pełen piaszczystych plaż, czystych jezior i przepięknych górskich krajobrazów. Podczas majówki warto skorzystać z możliwości zwiedzania Błękitnej Groty w mieście Herceg Novi, rynku starego miasta w Budvie, a także Muzeum Narodowego w miejscowości Cetynia.

 

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama