Najsłynniejszy duet aktorski w Polsce w przezabawnej komedii „Dziwna Para”

Reklama

Cezary Żak i Artur Barciś wystąpią w głównych rolach brawurowej komedii „Dziwna Para”. Będzie ją można zobaczyć Rzeszowie 5 lutego. Rzeszów News jest patronem spektaklu.

 

„Dziwna Para” Neila Simona to legendarny hit Broadway’u, a jego autor jest jedynym żyjącym pisarzem, który na Broadway’u ma teatr swojeg imienia. Jest także najczęściej grywanym komediopisarzem amerykańskim na świecie, przy czym niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran również w kinie cieszą się zawrotnym powodzeniem.

W polskiej wersji zobaczycie nasz rodzimy, wspaniały duet komediowy – Artura Barcisia i Cezarego Żaka, którzy wydają się tak różni, jak różni są bohaterowie „Dziwnej pary”. A są to: Oskar – kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz – co w końcu doprowadza do rozstania żoną i jego żywe zaprzeczenie, domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks, którzy spotykają się na cotygodniowych partiach pokera.

Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje mu, żeby się do niego wprowadził. To, co z tego wynika, zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów, jest tak zabawne, dowcipne i ciepłe, że skłoniło Dudka Dziewońskiego, jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcę lekkiego repertuaru, do stwierdzenia: „Neil Simon wie o komedii wszystko!”.

Za tłumaczenie „Dziwnej Pary” odpowiada Henryk Krzeczkowski, spektakl wyreżyserował Wojciech Adamczyk, scenografia to dzieło Wojciecha Stefaniaka.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oprócz Cezarego Żaka i Artura Barcisia na scenie zobaczymy także Katarzynę Żak, Violę Arlak, Wojciecha Wysockiego i Witolda Wielińskiego.

Komedia „Dziwna Para” odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie 5 lutego (niedziela) o godz. 16:00 i 19:00. Bilety w cenie 90 i 99 zł w przedsprzedaży do 31 stycznia. Indywidualne do kupienia w kasie Filharmonii Podkarpackiej, biurze edma.art (ul. Kościuszki 5/1), Trasie Podziemnej (Rynek) oraz na www.teatralne.info, www.biletyna.pl,  www.kupbilecik.pl

Bilety zbiorowe i zamówienia biletów u Edwarda Małka, tel. 506 55 39 37, e-mail: biuro@edma.art.pl, www.teatralne.info

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama