Portrait of a Young Couple

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w Polsce wśród miast, w których single chcą mieć dzieci. Aż 93 proc. mieszkańców stolicy Podkarpacia deklaruje założenie rodziny.

Portal randkowy eDarling.pl sprawdził, jak Polacy odpowiadali na pytanie: „Czy chcesz założyć z nowym partnerem rodzinę i mieć wspólne dzieci lub je adoptować?”. Pod lupę wzięto singli, którzy aktywnie szukają drugiej połówki na portalu randkowym. To ich odpowiedzi posłużyły do stworzenia rankingu miast, w których żyją Polacy najczęściej deklarujący chęć posiadania dzieci z przyszłym partnerem.

W badaniu wzięto pod uwagę te miasta, w których żyje co najmniej 5 tys. singli (wiek 18-45 lat) zarejestrowanych na eDarling. Szczęście rodzinne jest przez Polaków stawiane na pierwszym miejscu. Potwierdza to badanie przeprowadzone w 2013 r. przez CBOS.

Jak się jednak okazuje, po przeanalizowaniu odpowiedzi tysięcy użytkowników eDarling, to głównie mieszkańcy tzw. polskiej ściany wschodniej najchętniej widzą się w roli rodziców. Wśród miast przoduje Rzeszów – to w naszych mieście można spotkać najwięcej singli, którzy biorą pod uwagę możliwość posiadania dzieci z przyszłym partnerem.

Aż 93 proc. ankietowanych mieszkańców Rzeszowa jest otwartych na możliwość założenia rodziny. Na drugim miejscu znalazł się Białystok (92 proc. pozytywnych odpowiedzi), na trzecim Częstochowa (91 proc). Według autorów rankingu, „Rzeszów stawia na rodzinę”, ale dlaczego single żyjący w Rzeszowie chcą mieć dzieci chętniej, niż mieszkańcy innych polskich miast?

– Szukając odpowiedzi, nie można zwrócić uwagi zarówno na silne przywiązanie do wartości rodzinnych, jakie prezentują mieszkańcy Podkarpacia, jak i na fakt, że miasto ciągle się rozwija i pięknieje, stając się coraz lepszym miejscem do życia. W mieście, które stawia na rozwój i dba o swoich mieszkańców, ludzie czują się dobrze, nie boją się zakładać rodzin. Być może to właśnie w tym tkwi sekret pierwszego miejsca, jakie Rzeszów zajął w powyższym badaniu – uważa eDarling.

Pierwsza dziesiątka miast, w których single najchętniej deklarują, że chcą mieć dzieci:

1. Rzeszów

2. Białystok

3. Częstochowa

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

4. Lublin

5. Kraków

6. Warszawa

7. Wrocław

8. Poznań

9. Bydgoszcz

10. Gdańsk

 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama