Od najbliższej soboty (9 kwietnia) mieszkańcy Rzeszowa będą mogli zwiedzać największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Wystawę w piątek po raz pierwszy zobaczyli dziennikarze.

Wystawa robi ogromne wrażenie. Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków Lego i zajmuje powierzchnię 1000 m kw. Od soboty będzie można oglądać niemal 100 niesamowitych makiet w centrum Millenium Hall przy al. Kopisto – poziom 1, lokal nr 187, naprzeciwko sklepu New Yorker.

Wśród eksponatów z klocków Lego jest m.in. Air Force One, czyli Boeing 747 należący do prezydenta USA. Samolot wykonany jest w skali 1:7, ma prawie 11 m długości, niemal 10 m rozpiętości skrzydeł i blisko 3 m wysokości.

Zobaczyć będzie można także wykonaną z 70 tys. klocków figurę (1:1) Roberta Lewandowskiego, reprezentanta Polski w piłce nożnej i gwiazdora Bayernu Monachium oraz Roberta Wadlow’a, najwyższego w historii człowieka – 272 cm wzrostu. Na figurę Wadlow’a zużyto ponad 100 tys. elementów.

W Rzeszowie będzie można zobaczyć jedyne w Polsce makiety bajki o Czerwonym Kapturku oraz dworca kolejowego w Gdyni w całości zbudowane z klocków Lego. Niezapomniane wrażenia zapewnią również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków Lego i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator.

Bita na Łuku Kurskim

Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. Baza Księżycowa, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz hit wystawy – makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie – rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza.

Wyjątkową atrakcją są eksponaty o tematyce militarno-historycznej: bitwa na Łuku Kurskim, lądowanie w Normandii czy kilkadziesiąt miniatur czołgów i pojazdów wojskowych.

Na wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli m.in. zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu „Gwiezdne Wojny”, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

Dla zwiedzających dostępna będzie także w całości wykonana z klocków Interaktywna Mapa Europy, która pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających będzie Strefa Zabawy oraz Kino Edukacyjne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Godziny otwarcia

Wystawa budowli z klocków Lego będzie czynna codziennie od godz. 9:00 do 21:00, w niedziele i święta od 10:00 do 20:00. Bilety będzie można kupować w kasach wystawy lub za pośrednictwem strony wystawaklockow.pl.

Od poniedziałku do piątku za „bilet poranny” (od 9:00 do 16:00) trzeba zapłacić 15 zł od osoby. „Bilet popołudniowy” (od 16:00 do 19:30) kosztuje 19 zł. W ofercie jest też „Bilet 2+2” (min. 4 osoby, w tym 2 osoby dorosłe) za 15 zł. „Bilet wieczorny” (od 19:30 do 21:00) to koszt 12 zł.

W soboty będzie można kupić „bilet weekendowy” (od 9:00 do 21:00) za 19 zł i „Bilet 2+2” za 15 zł. Podobne ceny obowiązywać będą w niedziele i święta, ale trzeba pamiętać, że wystawa będzie czynna od 10:00 do 20:00.

Wystawę za darmo będą mogły zwiedzać dzieci do wzrostu 95 cm.

Organizatorzy przygotowali również ofertę dla grup zorganizowanych (np. szkoły, przedszkola) Wejście dla grup wyłącznie od poniedziałku do piątku, najlepiej w godz. 9:00-16:00. Grupa minimum powinna liczyć 10 osób. Wstęp wówczas kosztuje 12 zł. Na każde rozpoczęte 10 osób jeden opiekun wchodzi za darmo.

Wystawę budowli z klocków Lego będzie można zwiedzać do 19 czerwca.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

[sam id=”8″ codes=”true”]

Reklama