Zdjęcie: Pixabay

Akcja Animal Hero zostanie zorganizowana 4 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt. Na rzeszowskim Rynku zaplanowano zbiórkę karmy, pokazy sprawności psów rasowych, porady weterynaryjne.

Akcja rozpocznie się o godz. 10:00. Organizatorzy liczą, że zbiorą jak największą ilość karmy dla polskich i ukraińskich schronisk dla zwierząt. Zapowiadają wiele atrakcji dla najmłodszych – konkursy, gry i zabawy.

Dodatkowo zobaczycie wystawę zdjęć i posłuchacie historii zwierząt, które wraz ze swoimi właścicielami uciekły przed wojną w Ukrainie. Odbędą się też pokazy wyszkolenia i sprawności psów rasowych, a lekarze weterynarii powiedzą, jak opiekować się zwierzakami.

Nie zapominamy o zwierzakach

Organizatorem Animal Hero jest Fundacja Folkowisko, która od pierwszych dni wojny pomaga Ukrainie w wojennej codzienności. Fundacja zajmuje się głównie pomocą dla ludzi i organizacji, ale nie zapomina również o zwierzętach.

Wolontariusze Folkowiska wiele razy dostarczali karmę dla zwierząt do ukraińskich schronisk. Zostali zmotywowani widokiem samotnych, błąkających po ulicach psów i kotów porzuconych przez właścicieli.

– Postanowiliśmy więc działać i zorganizować zbiórkę karmy dla polskich i ukraińskich schronisk. Chcieliśmy również zaznaczyć, że w tej wojennej tragedii nie zapominamy o zwierzakach – mówi Marcin Piotrowski z Fundacji Folkowisko.

Konkurs dla szkół

Organizatorzy w akcję postanowili zaangażować też rzeszowskie szkoły. Zaplanowali konkurs, w którym główną nagrodą jest wyjazd „Eko Przygoda” do Gorajca (gm. Cieszanów). Klasa, która zbierze najwięcej karmy, na wyjeździe będzie mieć zapewnione wszelkie atrakcje – gry, zabawy i wycieczki po okolicznych punktach turystycznych.

Drugą nagrodą jest zwiedzanie rzeszowskich piwnic wraz z prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dla Polski i Ukrainy

Animal Hero zainicjowano po to, by zaznaczyć krzywdę nie tylko tych zwierząt, które uciekły wraz z właścicielami, ale i tych, które zostały na miejscu wojny.

Organizatorzy nie zapominają przy tym o ogromnej liczbie bezpańskich zwierząt w Polsce. Schroniska niejednokrotnie zmagają się z problemem niedoborów żywnościowych z powodu zbyt dużej liczby podopiecznych, którzy do tych placówek trafiają.

Charytatywną akcję Fundacja Folkowisko organizuje wraz ze Związkiem Kynologicznym w Polsce.

PROGRAM

– część I – godz. 10:00-12:00 – aktywność dla młodzieży szkolnej – konkursy, gry, zabawy dla najmłodszych, wernisaż wystawy Animal Hero,

– część II – godz. 12:00-16:00 – kwesta uliczna w namiocie Związku Kynologicznego w Polsce Oddział w Rzeszowie

– część III – godz. 16:00-18:00 – aktywności dla rodzin – pokazy wyszkolenia i sprawności psów rasowych – Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Rzeszów, konkursy, gry, zabawy, punkt porad weterynaryjnych udzielany przez lek. weterynarii. 

oprac. (saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama