Do 23 września Estrada Rzeszowska czeka na krótkie filmy inspirowane twórczością Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni pieniędzmi.

Konkurs organizowany jest w ramach kolejnej edycji festiwalu Breakout Days, który w Rzeszowie odbędzie się w dniach 1-3 października. Festiwal stworzono ku pamięci Tadeusza Nalepy i jego twórczości.

Muzyka stworzonego przez Nalepę zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Oprócz festiwalu, którego finałowy koncert pt. „Dzieci” odbędzie się 3 października na rzeszowskim Rynku, został zorganizowany również konkurs „Video-Fon”. Jego celem jest wyłonienie prac video inspirowanych twórczością Tadeusza Nalepy, zespołu Breakout oraz promocja młodych twórców video i muzyki, a także propagowanie muzyki bluesowej w Polsce.

Konkurs ma dwie kategorie: „Pokaż muzykę” oraz „Teledysk”. – Jeśli kochasz muzykę, chętnie podejmujesz nowe wyzwania, nagrywasz filmiki – nie zwlekaj i zgłoś swoją pracę na konkurs – zachęca Estrada Rzeszowska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Aby wziąć udział w konkursie należy do 23 września do godz. 12:00 przesłać trwające nie dłużej niż 5 minut filmiki (format MP4) na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl

Dla laureatów konkursu przewidziano nagrody pieniężne. W obu kategoriach za pierwsze miejsce autorzy filmików otrzymają po 1000 zł, za drugie – po 500 zł, za trzecie – po 200 zł. Dokładny regulamin konkursu możecie sprawdzić TUTAJ.

Projekcja nagrodzonych prac obędzie się 1 października w rzeszowskim kinie Zorza.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama