Zdjęcie: Materiały prasowe WSIiZ

„Nakręć się na studia” – pod takim tytułem Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje bezpłatne warsztaty realizacji wideo dla uczniów szkół średnich. Pierwsza edycja szkolenia rusza już za kilka dni.

ALEKSANDRA WOJNAROWSKA

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in. o pracy ze sprzętem wideo oraz sposobach tworzenia scenorysów do swoich materiałów wideo, a także krótkich materiałów filmowych, takich jak wywiad, reportaż, etiuda.

– Uczestnicy naszych spotkań znajdą odpowiedź m.in. na pytania: Jak tworzyć angażujące filmy wideo, które staną się hitem YouTube? Jak przygotować storybordy, które pomogą stworzyć dobre filmy? Jak nagrywać, by mieć materiał do zmontowania filmu? I w końcu, jak montować film używając nowoczesnego oprogramowania? zapowiada Agata Warywoda, koordynatorka warsztatów „Nakręć się na studia”.

Warsztaty są przede wszystkim dla młodzieży ze szkół średnich, a zwłaszcza maturzystów, którzy chcą sprawdzić, czy mają predyspozycje do pracy w mediach i reklamie.

Zajęcia będą prowadzić eksperci związani z dziennikarstwem: Gabriela Piechnik – absolwentka WSIiZw Rzeszowie na kierunku „dziennikarstwo i komunikacja społeczna”, redaktor kanału „IntroTV” oraz Iwona Leonowicz-Bukała – dydaktyk na kierunkach „dziennikarstwo i komunikacja społeczna”, koordynator merytoryczny studenckiego „Intro Magazynu”.

W tym roku organizatorzy przewidują dwa terminy zajęć –  25-28 czerwca oraz 9-12 lipca. Zgłoszenia przyjmowane są kolejno do 21 czerwca oraz 5 lipca. Szczegółowe informacje odnośnie zapisów wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się na portalu formularz.wsiz.pl/warsztaty-wideo

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama