Reklama

32 automaty do gier, w tym ruletkę  zatrzymali celnicy na terenie Rzeszowa. Maszyny służyły do nielegalnych gier hazardowych.

Celnicy akcję przeprowadzili w środę (7 września) na terenie Rzeszowa. Weszli do czterech salonów gier. Celnicy nie ujawniają, na jakich ulicach wzięli pod lupę salony. Wiadomo, że wynieśli z nich 32 automaty do gier, w tym jedną ruletką.

– Wartość zabezpieczonych urządzeń wynosi 384 tys. zł. Jedno jest warte 12 tys. zł – mówi Edyta Chabowska, rzecznik Izby Celnej w Przemyślu.

Właściciele automatów odpowiedzą za urządzanie nielegalnych gier hazardowych. Automaty i ruletka zostały przewiezione do magazynu Służby Celnej, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Urządzenia skontrolują specjaliści z przemyskiego laboratorium celnego.

W ub. r. celnicy zatrzymali na Podkarpaciu 1580 automatów do gier, w samym Rzeszowie 765, gdzie wszczęto ponad 200 kontroli. Od początku tego roku funkcjonariusze Urzędu Celnego w Rzeszowie zatrzymali 264 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry hazardowe na automatach dozwolone są wyłącznie w kasynach, na podstawie wcześniej uzyskanej koncesji.

Służba Celna przypomina, że urządzanie lub prowadzenie nielegalnych gier grozi dotkliwymi grzywnami (od ponad 600 zł do nawet 17 mln zł) i karą do trzech lat więzienia.

Celnicy twierdzą też, że nielegalny hazard może prowadzić do groźnego uzależnienia. – Gry na automatach oraz gry on-line porównywane są do najcięższych uzależnień od narkotyków – dodaje Edyta Chabowska.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: