Zdjęcie: Pixabay

1000 zł mógł stracić mężczyzna, który na ulicy Kościuszki w Rzeszowie wybierał pieniądze z bankomatu. Napadł na niego 48-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Napastnika obezwładnili Andrzej Południak i Tadeusz Lis, strażnicy miejscy, którzy w środę (21 października) pełnili służbę patrolową. 

– Około godziny 15:25 biegnący mężczyzna powiadomił nas, że na ul. Kościuszki obok bankomatu doszło do napadu na mężczyznę, który wybrał pieniądze. Natychmiast udaliśmy się na wskazane miejsce. Wobec sprawcy użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek – relacjonują strażnicy. 

Sprawca napadu został przekazany patrolowi policji. – To 48-letni mieszkaniec Rzeszowa, który, wykorzystując moment nieuwagi, wykradł 1000 zł z saszetki mężczyzny wybierającego pieniądze z bankomatu – mówi asp. Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Jak dodaje, poszkodowany natychmiast zorientował się, że został okradziony i ruszył w pościg za sprawcą. W jego ujęciu pomogli mu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rzeszowie. 

– Mężczyzna został przejęty przez policję i trafił do aresztu. Usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności – przekazuje Drzał. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama