Zdjęcie: Pixabay

Uczniowie klas 1-6 z rzeszowskich szkół podstawowych mogą wziąć udział w projekcie “Napisz z nami bajkę”. Młodzi pisarze będą szkolić się pod okiem Marka Samselskiego, twórcy antologii pisanych przez dzieci.

“Napisz z nami bajkę” to projekt, który ma zaangażować dzieci szkół podstawowych do wspólnego napisania książki zawierającą antologię bajek i legend rzeszowskich.

– Dzieci wcielą się w role młodych autorów i ilustratorów. Zajmą się opracowaniem postaci i ułożeniem historii, co stanowi doskonały sposób na rozwijanie kreatywności – wyjaśnia Artur Kawa z Rzeszowskiego Inkubatora Kultury.

Cykl spotkań realizacyjnych odbędzie się w dniach 13-17 maja br. w RIK przy ul. Jagiellońskiej 24 (budynek Estrady Rzeszowskiej).

W projekcie mogą uczestniczyć uczniowie z klas 1-6 szkoły podstawowej. Zostaną podzieleni na zespoły 10-15-osobowe. Praca podzielona będzie na etapy – warsztaty pisarskie poprowadzi profesjonalny redaktor, twórca antologii pisanych przez najmłodszych – Marek Samselski, wespół z korektorką.

– Podczas warsztatów dzieci będą doskonalić warsztat pisarski, graficzny poprzez tworzenie ilustracji. Wszyscy uczestnicy projektu w publikacji zostaną wymienieni jako współautorzy – wyjaśnia Artur Kawa.

Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny, a Estrada Rzeszowska zobowiązuje się do całkowitego sfinansowania projektu i wydania książki w formie papierowej. Docelowo zostanie przygotowany także audiobook. Zgłoszeń mogą dokonywać szkoły podstawowe, biblioteki, instytucje kultury, a także osoby indywidualne.

Każdy, kto będzie chciał napisać bajkę, powinien swoje zgłoszenie wysłać na adres: akawa@estrada.rzeszow.pl

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama