Reklama

Wykorzystywana od wielu lat na całym świecie, a od niedawna – również w Polsce. Naprotechnologia – naturalna ale i skuteczna metoda w leczeniu niepłodności? Na te, i na inne pytania odpowiedzą lekarze specjaliści 16 maja w Rzeszowie, podczas konferencji naukowej – Naprotechnologia w leczeniu niepłodności: szanse, wyzwania, efekty.Konferencja odbędzie się 16 maja, o godzinie 9:00 w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

– Naprotechnologia to nowa dziedzina nauk medycznych w zakresie zdrowia ginekologiczno-prokreacyjnego, powstała w Stanach Zjednoczonych. Oparta jest głównie na naturalnych sposobach planowania rodziny. Polega na wykorzystywaniu najnowocześniejszych osiągnięć medycyny we współpracy z naturalnym cyklem menstruacyjnym kobiety. Metoda adresowana jest do osób, których niepłodność jest uleczalna i można korygować ją medycznie – wyjaśnia lek. Stanisław Mazur, dyrektor Centrum Medycznego Medyk.

– Jest to pierwsza nauka łącząca naturalne metody rozpoznawania płodności z monitorowaniem i podtrzymywaniem zdrowia rozrodczego kobiety. To także propozycja leczenia dla mężczyzn. Ważna jest także harmonia psychologiczna przyszłych rodziców- dodaje dyrektor Mazur.

Metoda związana jest m.in. z Modelem Creighton’a, o którym na konferencji opowie instruktor z Rzeszowa – Agnieszka Trojnar.

– Wykonując systematyczny zapis objawów, możemy monitorować cykl kobiecy oraz rozpoznać jego ewentualne zaburzenia. Umożliwiając właściwą diagnostykę i leczenie- wyjaśnia Agnieszka Trojnar.

W konferencji wezmą udział lekarze specjaliści  m.in. z Kliniki Endokrynologii CMKP w Warszawie a także z przychodni specjalistycznej – Macierzyństwo i Życie w Lublinie

 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.