Asfaltowanie odcinka przedłużenia al. Rejtana

W czwartek (23 kwietnia) rozpoczęło się asfaltowanie pierwszego odcinka przedłużenia al. Rejtana w Rzeszowie. Inwestycja, z pełną infrastrukturą – w tym ścieżką rowerową, oświetleniem i zjazdami do przyszłego targowiska, ma być gotowa końcem czerwca.

[Not a valid template]

 

Inwestycję realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie. Przedłużenie – według planu – ma mieć w sumie 700 m.

Mieszkańcy miasta od jakiegoś czasu zadawali pytania, czemu prace się tak ślimaczą. Tymczasem cały czas trwało przygotowanie podbudowy pod nową drogę. Sam teren został podniesiony o 3 m. Wszystko po to, aby nowej drodze i targowisku, które ma tam powstać, nie groziło w przyszłości zalanie wodami Wisłoka.

Kładą pierwszą warstwę asfaltu

W czwartek od rana MPDiM rozpoczął już asfaltowanie pierwszego odcinka przedłużenia al. Rejtana.

– Od Rejtana właśnie do mostku nad Młynówką – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – To na razie pierwsza warstwa asfaltu. W sumie będą ich trzy.

Na dalszym odcinku przyszłej drogi trwają jeszcze prace ziemne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wraz z asfaltowaniem kolejnych fragmentów drogi, powstawać też zaczną chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie i zjazdy do przyszłego nowego targowiska, które zostanie tam przeniesione z ul. Dołowej.

– Wszystkie prace mają się zakończyć w czerwcu – dodaje Maciej Chłodnicki. – Cała inwestycja to koszt nieco ponad 11 mln zł.

Połączenie z północną częścią miasta

Nowa ulica ma się w przyszłości połączyć z ulicą Ciepłowniczą przed mostem Generała Maczka. Docelowo jezdnia będzie mieć 4 pasy – po dwa w każdą stronę. Jednak w pierwszym etapie – tym, który właśnie trwa, czyli dojazdu do targowiska – powstaną tylko dwa pasy ruchu.

Nowa trasa odciążyć ma w przyszłości ruch na ulicy Lwowskiej i Piłsudskiego i stanowić będzie połączenie tej części miasta z dzielnicami położonymi w północnej części Rzeszowa.

A co z nowym targowiskiem? Jest już pełna dokumentacja tej inwestycji. Jest także pozwolenie na budowę. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wykonawcę placu targowego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama