Policjanci wyjaśniają okoliczności incydentu, do którego doszło w Rzeszowie podczas pikiety Młodzieży Wszechpolskiej przeciwko członkostwu Polski w Unii Europejskiej. Narodowcy zdjęli i zabrali flagi UE.

Do incydentu doszło wczoraj przed rozpoczęciem pikiety na ulicy Kościuszki w Rzeszowie. Policjanci zostali powiadomieni, że kilka osób miało zdejmować flagi Unii Europejskiej i schować je do plecaków. Zdarzenia zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Policjanci wylegitymowali dwie osoby. W plecakach należących do nich znaleźli cztery flagi.

Mężczyźni zostali przewiezieni do rzeszowskiej komendy. – Wstępne ustalenia wskazują, że nieznany mężczyzna zerwał cztery flagi, które schował do plecaków wylegitymowanych osób – informuje na swojej stronie Komenda Wojewódzka Policja w Rzeszowie.

Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny, który zerwał flagi. Wyjaśniają też szczegóły zdarzenia. Jeżeli potwierdzi się współudział w nim wylegitymowanych mężczyzn, funkcjonariusze skierują przeciwko nim wniosek o ukaranie do sądu rejonowego.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama