Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności incydentu, do którego doszło w Rzeszowie podczas pikiety Młodzieży Wszechpolskiej przeciwko członkostwu Polski w Unii Europejskiej. Narodowcy zdjęli i zabrali flagi UE.

Do incydentu doszło wczoraj przed rozpoczęciem pikiety na ulicy Kościuszki w Rzeszowie. Policjanci zostali powiadomieni, że kilka osób miało zdejmować flagi Unii Europejskiej i schować je do plecaków. Zdarzenia zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Policjanci wylegitymowali dwie osoby. W plecakach należących do nich znaleźli cztery flagi.

Mężczyźni zostali przewiezieni do rzeszowskiej komendy. – Wstępne ustalenia wskazują, że nieznany mężczyzna zerwał cztery flagi, które schował do plecaków wylegitymowanych osób – informuje na swojej stronie Komenda Wojewódzka Policja w Rzeszowie.

Policjanci ustalają tożsamość mężczyzny, który zerwał flagi. Wyjaśniają też szczegóły zdarzenia. Jeżeli potwierdzi się współudział w nim wylegitymowanych mężczyzn, funkcjonariusze skierują przeciwko nim wniosek o ukaranie do sądu rejonowego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Policjo kochana zajmij się lepiej ważnymi sprawami. W czasie gdy legitymowaliście tych, którzy rzekomo coś niszczyli w mieście pewnie doszło do kilku ( co najmniej ) kradzieży itp. Jesteście taaaacy wspaniali.

  2. A zrelacjonować samą pikietę to już nie łaska? Za duży wysiłek czy portal gustuje jedynie w sensacyjkach typu “Faktowego”?

  3. Czy jeśli wywieszę na maszcie białą ścierę i ktoś mi ją później zwinie to nasi dzielni stróżowie prawa też z takim pietyzmem i zacięciem będą ścigać sprawców? Śmiem wątpić. Flaga UE nie jest w Polsce prawnie usankcjonowana dlatego też jej łopotanie na urzędowych masztach jest niezgodne z konstytucją

  4. Brawo!!! Oby tak dalej. Koniec z fałszywą propagandą. Unia nam nie daje wolności, tylko zabiera. Nie chcemy zachodnich dewiacji, my Polacy mamy swoje Tradycje, które pielęgnujemy. Polska ziemia i minerały dla Polaka!!!

  5. Niech ich ukarzą, sztab prawny RN czeka tylko żeby się po procesować, o rację wieszania flagi unii europejskiej! Jeszcze będą karani ci co ją nie słusznie kazali wieszać:)

  6. Brawo dla tych bohaterskich młodzieńców! Jak ktoś czytał “Kamienie na szaniec” to wie że za okupacji hitlerowskiej młodzież zdzierała flagi ze swastyką, a teraz musi zdzierać flagi okupanta z Brukseli! Jeszcze będą o nich książki pisać!

  7. Dlaczego nie zostaną ukarane osoby, które te flagi unijne tam wywiesiły? Według raportu NIKu jest to niezgodne z prawem.

Comments are closed.